OVI JOŠ TRAŽE LOPTU: Dušan Tadić i potez majstora za koji lek ne postoji

PSV nije iskoristio kiks Ajaksa, Tadić na pobedu od titule

Srpski fudbaleri briljiraju, a od saigrača iz nacionalne selekcije po tom pitanju ne razlikuje se ni njihov kapiten.

Aleksandar Mitrović je nastavio čudesnu golgetersku seriju, Dušan Vlahović sa dva pogotka “presudio” velikom Milanu, pridružio im se golom sa skoro 40 metara Filip Kostić, da bi i Dušan Tadić zablistao.

Na njemu svojstven način.

On je, nastupajući za Ajaks na gostovanju Valvijku, najpre u 17. minutu asistirao Haleru za vodeći gol “kopljanika”…

… a onda je u 42. bio najzaslužniji za uvećanje prednosti na 0:2.

I to kako.

Dušan Tadić je, naime, u kaznenom prostoru rivala leđima bio okrenut golom, pa potpuno zbunio čuvare kada je petom odigrao ka Blindu. Ovaj je odmah uposlio Berghuisa, koji je, neometan, lako udvostručio vođstvo:

Na kraju je Ajaks trijumfovao sa čak 5:0, i to jer je Berghuis zatresao mrežu u 57. minutu, da bi, posle Tadićevog izlaska u 70, strelci još bili i i Timber, četiri minuta kasnije, te pomenuti Haler, sedam minuta pre kraja.

Posle ovog meča 13. kola holandskog prvenstva, Ajaks vodi sa 30 bodova, koliko je sakupio i drugoplasirani PSV, kog su Dušan Tadić i saigrači nedavno deklasirali sa 5:0.

Izvor: PRessSerbia/Novosti

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.