Sport News Srbija

Zvezdina nula na Baltiku, odluka tek u Beogradu

ZVEZDA PALA U FINIŠU: Real odličnom igrom u drugom poluvremenu slomio crveno-bele

Imala je Crvena zvezda inicijativu, ali daleko je još tim Vladana Milojevića od željene igre, rezultiralo je to mršavim remijem na Baltiku – 0:0.

Prošle sezone Crvena zvezda je lako prošla Suduvu na putu ka istorijskom, prvom plasmanu u grupnu fazu Lige šampiona, u dva meča rezultat je glasio 5:0 za crveno-bele.

Ovoga puta Suduva je prva prepreka za tim Vladana Milojevića. Ponovo je srpski šampion apsolutni favorit, ali posle prvog meča nije stekla prednost, mreže se nisu tresle – 0:0.

Tok meča:

0` Nije bilo iznenađenja u startnoj postavi Crvene zvezde, Vladan Milojević je izveo ono najbolje što ima u ovom trenutku, sa tim da su na klupi ostali PopovićPavkovSimićStojkovićKanjasSavić i Vukanović.

6` Prvu šansu na meču imali su Beograđani, Ivanić je šutirao, ali je šut bio preslab, ujedno i neprecizan.

8` Prva javna opomena na meču, žuti karton ui ranoj fazi meča dobio je Branko Jovičić.

10` Oprobao je udarac i Boaći, ali je momak iz Gane šutirao pravo u golmana Suduve.

23` Ben je bio u opasnom prodoru, no zaustavljen je prekršajem na 17 metara od gola. Posle slobodnog udarca nije bilo opasnosti po gol Litvanaca.

40` Mogao je domaćin da ugrozi Borjana, ali je Milunović sprečio napad Suduve, te je lišio Zvezdinog golmana potencijalnih muka.

44` Vrlo dobar pokušaj Bena sa distance, lopta je prohujala pored leve stative gola Suduve.

50` Posle akcije iz kornera, lopta je na 20 metara od gola došla do Jovičića, koji se namestio i šutirao, ali je bio neprecizan.

61` Sjajan kontranapad Suduve, posle centaršuta sa desne strane glavom je šutirao TopčagićBorjan je ukrotio taj udarac.

62` Odmah protivudar Crvene zvezde, Marin je kao na tacni poslužio Bena, koji je sa desetak metara šutirao, ali je golman izbio loptu u korner.

67` Još jedna odlična prilika za domaće, Topčagić je prošao po levoj strani i centrirao, Verbickas je zahvatio loptu poluvolejom, Borjan je ipak za delić sekunde stigao do nje pre jednog igrača Suduve.

75` Posle kornera lopta se odbila Rodiću na 14 metara od gola, reprezentativac Srbije je neometan zahvatio volej i prebacio loptu visoko preko prečke Suduve.

78` Marin je pokušpao solo akcijom, sa 17 metara je ubacio loptu u šesnaesterac rivala, Kerlu je lopta pogodila u ruku, ali danski sudija se nije oglasio i pored protesta kapitena Crvene zvezde.

90` Danski sudija pokazao je četiri minuta nadoknade.

90+2` Dva kornera u nizu izvela je Suduva, nije bilo nikakve opasnosti po gol Milana Borjana, oba puta je dobro intervenisao Milunović.

90+4` Sudija je svirao kraj meča.