ZVEZDA OSTVARILA REKORDAN PLASMAN NA UEFA LISTI: Crveno-beli doživeli skok, ostavili iza sebe Milan

Crveno-beli traže centarfora: Ostrvo zanimljivo Zvezdi

Crvena zvezda nastavila je da popravlja klupski koeficijent na UEFA rang listi.

Crveno-beli su nakon remija u Danskoj sa Midtjilandom (1:1) došli do rekordne 39. pozicije i imaju 36.000 bodova. Ovo je podatak za pohvalu, posebno ako se zna da klub iz LJutice Bogdana od 2004. godine pa sve do 2018. godine nije bila među 100 ekipa UEFA.

Šampion Srbije je iza sebe ostavio Jang Bojs, Milan, Rendžers, Bragu, Lokomotivu, Bešiktaš, CSKA, Kopenhagen, Marsej…

Zvezda sada juri Olimpijakos (37.000 bodova). Ispred su i Frankfurt (38.000), Klub Briž (38.500), Valensija (40.000) i Dinamo Zagreb (43.500).

Partizan je nakon poraza od Genta (0:1) doživeo blagi pad i zauzima visoku 61. poziciju (21.500).

Stručni štab Genta odlično je pred ovaj meč skautirao Partizan, te “indijanci” nisu dozvolili “parnom valjku” da se upali večeras.

Gosti su imali kontrolu igre i većinu vremena  loptu u svom posedu, dok su crno-beli sporadično napadali.

Dobru su priliku imali igrači Partizana u 21. minutu. Natho je majstorski propustio loptu do Rikarda Gomeša koji je pomalo bio sebičan, mogao je da vrati do Izraelca koji se našao u boljoj poziciji.

Dosta sadržajnije bilo je drugo poluvreme. Otvorili su ga igrači Partizana na bolji način. Menig je iskosa pokušao da proigra Natha koji je šutirao pored gola. Sedam minuta kasnije umalo su gosti kaznili taj promašaj.

Čekvatadze je umalo iskoristio grešku na sredini terena, poslao je loptu do Ođiđe Ofoje, njegov pokušaj odbranio je Popović, a nakon kornera postignut je gol koji je rešio pitanje pobednika. Kums je iskoristio upotrebljivu loptu na petercu za 1:0.

Usledio je nalet Genta nakon gola, dva dobra napada imali su gosti. Prvo je Fortuna bio u izglednoj šansi Popović brani, nekoliko sekundi ranije oprobao se i Ofoje takođe je kao pobednik izašao golman crno-belih.

U 87. minutu Bolat je lagano dotakao loptu nakon fantastičnog šuta Vujačića sa preko 30 metara, lopta pogađa prečku i odlazi u Korner, potom je pripretio i Holender, ali ništa od gola. Turski golman ugasio je svaku nadu partizanovaca. Još jednom je do kraja meča Vujačić bio u prilici, a kao pobednik izašao je golman gostiju. Na kraju 0:1.

Izvor: PRessSerbia/Novosti