Zvezda lako preokrenula protiv Lučanaca za miran san

KVALIFIKACIJE ZA LŠ: Zvezda dobila podgrupu za današnji žreb

Šampion Srbije je na najbolji mogući način okončao poslednju utakmicu pred reprezentativnu pauzu, sa četiri gola kući ispraćena je Mladost.

Odmeravanje snaga sa Lučancima nije se mnogo razlikovalo što se igre tiče od svih drugih u prolećnom delu prvenstva na stadionu ,,Rajko Mitić” što se igre tiče, Zvezda je kontrolisala igru, posed i najvažnije davala golove.

Ključna razlika, ali ne i kobna je podatak da su crveno-beli dali gol prednosti rivalu. Naime, potez sa petoparca Saše Jovanovića, ostavio je bez daha i one najzagriženije pristalice domaćeg tima. Posle toga gosti su stali.

Jedan od Zvezdinih kornera nije urodio plodom, što je vešto iskoristio Saša Jovanović i gotovo sa centra u punom trku vodio loptu, posle čega je hrabro pokušao da ,,bocne” Borjana i nije pogrešio za neočekivanih – 0:1.

Prvu priliku za izjednačenje imao je Mirko Ivanić, ali je njegov pokušaj sa deset metara bio više nego neprecizan. Svega šest minuta trebalo je Zvezdi da izjednači.

Ponovo je u prvi plan izbio, čovek za koga izgleda stručni štab Dejana Stankovića jedino priprema prekide – Nemanja Milunović. Udarac iz uglu izveo je Gelor Kanga, a precizan sa ,,svojih” šest metara glavom bio je gorostasni štoper.

Ubrzo nova lopta završila je iza golmana Milovića, ovog puta Kanga, asistent kod prve kapitulacije gostiju, gotovo mu je mrežu od siline udarca pocepao a za preokret – 2:1.

Gaboncu je priliku da se proslavi omogućio Mirko Ivanić centaršutem. Do kraja poluvremena još jedna lopta odsela je u golu Mladosti. Opet je korner bio ,,rak rana“ gostiju, Milan Pavkov je pokazao još jednom zašto ga sve navijača želi u prvom timu Zvezde.

U 52. minutu Aleksandar Katai se vratio u dečačke dane, kao u parkiću ispred zgrade „promešao” je čuvare posle čega je uposlio na drugoj stativi nečuvanog Veljka Nikolića, kome nije preostalo ništa drugo nego da zakuca loptu u mrežu – 4:1.