Uniks u „Pioniru” razbio Zvezdu

Crveno-beli, osim u jednom periodu druge četvrtine, apsolutno nemoćni u duelu protiv tima koji sa klupe predvodi Vladimir Perasović.

Očajno je Zvezda počela meč, a Uniks je sa dva dalekometna šuta iza linije 6,75, pogocima Uzinskog i Hezonje, potom i dvojkom Džona Brauna naterao Radonjića na tajm-aut posle manje od dva minuta igre (8:0).

Nedugo potom pogodio je ruski tim još jednu trojku, učinio je to bivši igrač Zvezde Lorenco Braun (11:2). Kad je pre kraj prve četvrtine koš ubacio Majo, gosti asu po prvi put imali dvocifrenu prednost (23:12).

I nije se Uniks na tome zaustavio, naprotiv gosti iz Kazanja su početkom drugog kvartala, posle trojke Spisua i dvojke Brentlija, došli i do maksimalnih 15 poena viška (33:18).

Tek tada Zvezda je zaigrala prepoznatljivo u odbrani, proradio je i napad, ubačeni su napokon i neki lakši poeni. U jednom trenutku, crveno-beli su prišli na samo tri poena manjka (35:32), imali su potom čistu kontru za samo dva poena minusa, ali zaista nisu imali sreće u tim momentima.

Uniks je brzo vratio samopouzdanje, pa je u finišu prvog poluvremena pobegao na osam poena razlike (47:39). I naravno, mnogo toga je zavisilo od početka treće četvrtine.

A ona je ličila na start meča, bila je Zvezda ponovo bez rešenja u napadu, za razliku od rivala kojem je sve polazilo za rukom, gosti su jednostavno igrali izvrsno, posebno u tim momentima.

I ne samo da je Uniks vratio dvocifrenu razliku, nego je došao do nove maksimalne prednosti (61:44). A Zvezdina rešenja u napadu su zaista bila očajna, pa je u jednom trenutku Lazić šutirao trojku preko ruke.

Odmah su to kaznili gosti, lakim poenima Džona Brauna, za još jedan tajm-aut Radonjića (63:44). Vredelo je, Holins je pogodio trojku, a Ivanović ukrao loptu, potom je iznudio nesportsku ličnu Lorenca Brauna.

Pogodio je Crnogorac oba bacanja (63:49), ali je potom Mitrović promašio ispod koša. Posle promašene trojke Hezonje, u kontri je Holins položio loptu u koš za tajm-aut Perasovića (63:51).

Brzo su gosti ponovo podigli razliku, lako su pogađali iza linije 6,75, pa su pred ulazak u poslednjeih deset minuta imali velikih 19 poena razlike (76:57). Pobednik je tada i definitivno bio odlučen…