SRBIJA SE KOCKALA, PA RAZBILA LUKSEMBURG Meč kakav nismo očekivali, “orlovi” morali opasno da se oznoje na gostovanju!

MUNDIJAL- Vreme ja za Piksijeve Orlove, Švajcarci na Kamerun, kreće i Ronaldo

Fudbalska reprezentacija Srbije uspela je da slavi u šestom kolu kvalifikacija za Evropsko prvenstvo i opravda ulogu potpunog favorita protiv Luksemburga, ali uz gorak ukus koji je ostavio primljen gol u drugom poluvremenu. Na kraju, rezultat je bio 3:1.

Pružao je domaćin dobar otpor na startu meča, koji je razbijen u 36. minutu kada je Aleksandar Mitrović postigao pogodak.

Špic Fulama imao je sjajnu priliku u 6. minutu kada je Adem Ljajić veoma lepo istrčao po boku, dodao loptu ka Antoniju Rukavini, a on centrirao pravo na čelo Mitrovića koji je gađao malo pored stative. Na pokušaj inicijative izabranika Ljubiše Tumbakovića, Luksemburžani su odgovorili napadačkim fudbalom, a kako i ne bi kada su ovu utakmicu igrali u izrazito ofanzivnoj postavi, sa trojicom “pravih” defanzivaca i trojicom napadača. Pokušavali su centaršutevima da ugroze Marka Dmitrovića, ali nisu bili preterano uspešni.

Mogli su domaći do izjednačenja u 17. minutu, posle izuzetno lepe akcije. Centrirao je Rodrigez, a Devil imao čistu situaciju, međutim glavom je loptu poslao pored gola. Definitivno najopasniji po “orlove” bio je krilni napadač Dinamo Kijeva Gerson Rodrigez koji je neprestano hitao po desnoj strani i pokušavao da srpskim fudbalerima zagorča boravak u Luksemburgu. U proseku, domaći fudbaleri su imali jednu opasnu priliku na svakih deset minuta. Danel Sinani, momak rođen u Beogradu iz bračnog paraka Goranaca iz mesta Dragaš sa Kosmeta, je sjajno centrirao, a već pomenuti Rodrigez je lako nadskočio Rukavinu i pokušao, međutim Dmitrović je uspeo da odbrani…

Ali u 36. minutu lopta je morala da uđe u gol. Aleksandar Kolarov je prošao po levoj strani i dobro centrirao, pravo na Aleksandra Mitrovića koji je samo prosledio u malu mrežu dalje strane gola koji brani Entoni Moris. Desetak minuta kasnije ponovo su uzdahnuli srpski navijači u Luksemburgu, i oni koji su gledali preko televizijie. Istaknuti Olivije Til se dugo nameštao i tražio sebi pravu poziciju, pronašao je i izvanredno opalio po lopti koja se odbila od Dmitrovićevu stativu.

Očigledno osokoljeni razgovorom sa Ljubišom Tumbakovićem na poluvremenu, “orlovi” su znatno bolje zaigrali u nastavku. Tačno deset minuta fudbala u drugom poluvremenu prošlo je kada je Nemanja Radonjić duplirao prednost našeg nacionalnog tima. Sergej Milinkovi-Savić je posle ispucavanja iz prve odigrao za fudbalera Marseja koji se namestio i izuzetno preciznim udarcem poslao loptu u mrežu domaće selekcije.

Uočjivo je bilo opuštanje u sastavu Srbije nakon drugog gola, a Davidu Turpelu bilo je potrebno četiri minuta od ulaska u igru da postigne pogodak. Veoma dobro je sačekao oštar centaršut Da Mote postavio nogu i upisao se među strelce. Inicijativa domaćina, samo par akcija kasnije je Luksemburg mogao do izjednačenja kada je odlično reagovao Marko Dmitrović. Til je ponovo uputio snažan udarac, a čuvar mreže Srbije uspeo sa gol linije da odbrni mrežu.

U 77. minutu je Da Mota posle asistencije umalo postigao i gol. Bio je u stopostotnoj prilici, ali je očajno šutirao na sreću srpskih fudbalera. U narednom napadu Aleksandar Mitrović je otklonio pitanje pobednika. Veliki deo posla odradio je Milinković-Savić, poslao je izvanredan pas i praktično spojio Mitrovića sa golom za prvu pobedu Ljubiše Tumbakovića kao selektora “orlova”.

Izvor: PRessSerbia/Blic

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.