Sport Beograd News

SJAJNA UVERTIRA PRED PSŽ Zvezda “trojkom” ispratila Napredak

Pod Vulićevom komandom u Kopehnagen, Zvezda lako preslišala Mladost

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Napredak sa 3:0 na stadionu “Rajko Mitić” u 20. kolu Superlige Srbije. Crveno-beli tako u dobrom raspoloženju dočekuju meč Lige šampiona protiv Pari Sen Žermena (utorak, 21).

Odlično je počelo po šampiona naše zemlje. Dobro dodavanje Bena posle slobodnog udarca iskoristio je Veljko Simić i u 13. minutu udarcem iz daljine doneo vođstvo timu iz Ljutice Bogdana.

Nastavili su napadima izabanici Vladana Milojevića. Šanse su se ređale jedna za drugom. Najpre je Pavkov pogodio prečku, potom je isto to učinio iz slobodnog udarca Lorenco Ebisilio. Ipak, Zvezda nije uspela do kraja pvog dela susreta da poveća prednost.

Odvažnije su ušli Kruševljani u drugo poluvreme. Igralo se nekoliko minuta na polovini crveno-belih, ali je ipak domaćin duplirao vođstvo nakon nespretne reakcije Veškovca, koji je zatresao sopstvenu mrežu.

Uspeli su do kraja meča domaći da postignu još jedan pogodak. Grešku Bahe iskoristio je Ben i postigao novi pogodak, njegov deveti u prvenstvu. Do kraja utakmice jedino vredno pomena bio je poništen gol Ričmondu Boaćiju koji se nalazio u nedozvoljenoj poziciji.

PRVO POLUVREME Crveno-beli dominirali u prvom delu susreta, Simić zatresao mrežu, Pavkovu poništen gol.

Podsetimo, Crvena zvezda je na današnji dan pre 27 godina postala klupski prvak sveta. Tada su u finalu koje je odigrano u Tokiju savladali Kolo Kolo sa 3:0.

Prvih četiri minuta protiču u opipavanju pulsa. Lopta se nalazi više na polovini Kruševljana, što je donekle i očekivano. Dobru priliku da ugorze gol Petrovića imaće crveno-beli, pošto je Veljko Simić fauliran na nekih 20 metara od gola Napretka. Loše je izveo El Fardu Ben, pa nije bilo opasnosti po gol gostiju.

Crvena zvezda – Napredak 3:0 (1:0)

Stadion: Rajko Mitić, Gledalaca: 10.216, Sudija: Aleksandar Vasić (Novi Žednik), Strelci: Simić u 13. i Veškovac (autogol) u 60. minutu, Ben 80.

Crvena zvezda: Popović, Gobeljić, Stojković, Degenek, Rodić, Jovančić (od 62. Jovičić), Krstičić, Ben (od 62. Marin), Ebesilio, Simić, Pavkov (od 76. Boaći).

Napredak: Ni. Petrović, Boranijašević, Veškovac, Marinković, Ne. Petrović, Baha (od 81. Eskić), Kostić, N‘Diaje (od 12. Rušević), Vulić, Vukanović, Alivodić (od 80. Zec).

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.