Sport News Srbija Svet

Sekunde odlučile! ORLOVI remizirali sa Hrvatskom!

Sekunde su delile orlove od velike pobede.

Rukometaši su imali poslednji napad, ali nisu uspeli da izgrade pobedničku akciju, tako da su u trećem kolu kvalifikacione grupe 2 za odlazak na EP 2020. ostvarili buran remi protiv Hrvatske -25:25 (13:13). Veliki rivali novi duel odigraće 14. aprila u Zadru.

Naši i te kako mogu da žale za propuštenom prilikom. U drugom poluvremenu nadigrali su Hrvate, imali su Vorkapić i Nemanja Ilić kontru za 21:18. Ali, rival se odbranio i vratio u život. Srećom, naši nisu srljali, na krilima publike u 59. minutu preko Vanje Ilića poveli su sa 25:24, ali je snove o pobedi srušio izvanredni Domagoj Duvnjak 30 sekundi pre kraja.

U prvom poluvremenu „orlovi“ su 15 minuta tražili sebe. Bili su bledi, nesigurni, bezopasni u napadu. To su prekaljeni Hrvati umešno koristili i brzo su stekli 4:1. „Kauboji“ su rutinski održavali prednost od dva, tri gola, sve dok krila Bogdan Radivojević i Vanja Ilić nisu efektnim pogocima uspeli da uzdrmaju odbranu rivala i trgnu saigrače iz letargije.Od tog trenutka Srbi su zaigrali agresivnije, odlučnije, borbenije, raznovrsnije. Uspeli su u 22. minutu da stignu prednost rivala i učinederbi uzbudljivim. Igralo se gol za gol, razbranio se i naš golman Dejan Milosavljev, dok Marin Šego nije više dominirao između stativa kao u prvih 15 minuta.

Drugo poluvreme Srbi su odigrali onako kako priželjkujemo. Agresivno i čvrsto u odbrani, maštovito i silovito u napadu. Uspeli su da poremete igru Hrvata, nametnu svoj ritam, povedu sa 16:14 i sve do 43. minuta održavaju prednost. Međutim, usledio je desetominutni post u napadu, nisu imali rešenje za čvrstu hrvatsku odbranu i meč je u ušao u dramtičnu i neizvesnu završnicu.

Srbija je imala dosta nadhnutih raspoloženih igrača,koji su pokazali da su budućnost našeg rukometa i da je potrebno vreme da sazru kako bi ovakve utakmice uspešno završavali u svoju korist.

Izvor: Novosti.rs