Prvenac Meniga i nastavak serije Rikarda za trijumf Partizana na Kipru

Printscreen

Partizan došao do važne pobede, koja mu je već posle prvog kola širom otvorila vrata plasmana u nokaut fazu Lige konferencija.

artizan je slavio izuzetno važan trijumf na gostovanju Anortozisu u Nikoziji, golovima Kvinsija Meniga i Rikarda Gomeša – 0:2.

Holanđanin je postigao prvenac u crno-belom dresu, momak sa Zelenortskih ostrva nastavio je da teroriše protivničke golmane, sasvim dovoljno da ekipa Aleksandra Stanojevića od starta bude na čelu grupe u Ligi konferencija.

Partizan je bio bolji u prvom poluvremenu, imao je izglednije prilike, u finišu uspeo i da povede.

Prethodno su domaći zaigrali otresito, uz podršku bučnih domaćih navijača, ali su pretili tek periodično. Najbolju priliku imali su u 12. minutu, kad je iskusni Hristodulopulos fantastično šutirao, ali je Popović još bolje intervenisao.

Kako je poluvreme odmicalo, tako su crno-beli preuzimali konce igre. Imali su i nekoliko rlo dobrih prilika, a vrlo blizu golu bili su u 15. minutu, ali je Lorija odlično odbranio pokušaj Miljkovića.

Sjajan je bio čuvar mreže Anortozisa i u 36. minutu, Natho je odlično izveo korner, Vujačić glavom prebacio loptu na drugu stranu, a tamo je usamljeni Šćekić glavom šutirao, lopta je najpre pogodila stativu, a potom je nestvarno intervenisao Loria.

Ipak, u 42. minutu Kipranima nije bilo spasa. Akciju je poveo tada već roviti ikardo Gomeš, dodao je do usamljenog Markovića na desnoj strani, ovaj je šutirao, Loria je ponovo bio dobar, ali je na odbitak natrčao Menig, za prvenac u dresu Partizana – 0:1.

Prvu priliku u nastavku imao je Partizan, posle odličnog dodavanja Natha šutirao je Rikardo, ali visoko preko gola Anortozisa.

Printscreen

Kasnije je Partizan učinio ono što je još jednom smirilo domaće igrače, ali i navijače, koji su se prilično utišali posle 68. minuta. Jović, koji je tek samo četiri minuta ranije ušao u igru, asistirao je Rikardu, a najbolji strelac Partizana bio je neumoljiv – 0:2.