Sport News

Sjajan start Zvezde u Ligi Evrope, Braga napokon pala!

ATA Images

Crvena zvezda je na stadionu „Rajko Mitić” protiv starog znanca iz Portugalije, u četvrtom pokušaju ostvarila prvu pobedu.

Crvena zvezda je napokon savladala Bragu, iz četvrtog pokušaja! Šampion Srbije je pobedom startovao u grupnoj fazi Lige Evrope, čak je posle remija Midtjilanda i Ludogoreca zasela na čelo tabele F grupe.

Bila je to vrlo tvrda utakmica, posebno u prvom poluvremenu, u kojm se mreže nisu tresle, a nešto bolja u finišu tog dela bila je Braga. Portugalci su bolje krenuli i u nastavku, ali je Zvezda čekala i sačekala svoju priliku.

Kanga je imao nekoliko lošijih ubacivanja iz kornera, ali je u 74. minutu to učinio fantastično, a Rodić je glavom sa deset metara savladao Mateusa.

I, još dok su Delije slavile, usledilo je izjednačenje, posle grube greške Sanoga Galeno je fantastičnim udarcem sa distance savladao Borjana.

Ali, induvidualno umeće Ivanića je, ispostavilo se, donelo trijumf crveno-belima. Iznudio je ovaj momak jedanaesterac, a Katai je bio vrlo siuran sa bele tačke u 85. minutu – 2:1.

Prva velika prilika na meču viđena je u 21. minutu, Dragović je u želji da otkloni opasnost loptu izbio samo do Rikarda, koji nije oklevao, šutirao je sa 15 metara, ali visoko preko Borjanovog gola.

Samo dva minuta kasnije uzvratila je Zvezda, Ben je došao do lopte na 25 metara od gola, napravio je dva-tri koraka i šutirao, lopta se odbila od jednog igrača Brage, prohujala je pored stative gola gostiju i završila u korneru.

ATA Images

Probao je u 27. minutu Kanga, Gabonac je opalio po lopti sa 30-tak metara, ali je bio neprecizan. Dugo se čekalo na novu priliku, sve do 40. minuta, kad je Katai šutirao, ali je izblokiran, Zvezda je dobila samo korner, posle kojeg nije bilo opasnosti.

Opasno je bilo u 43. minutu, odbrana Zvezde je ostavila usamljenog Rikarda, kapiten Brage je naravno šutirao sa 20-tak metara, lopta je otišla zamalo iznad Borjanovog gola.

Samo minut kasnije Rikardo je maestralno uposlio Piazona, koji je pokušao da zalomi Dragovića, reprezentativac Austrije je prelepo uklizao i spasao siguran pogodak rivala.

Gosti su dobili korner, posle kojeg su imali još jednu fantastičnu priliku, lopta je na drugoj stativi preskočila statičnog Rodića, došla je do Galena, koji je pogodio stativu.

Dosta agresivnije su gosti počeli u drugom poluvremenu, imali su i dve prilike u kratkom vremenskom intervalu, pokušavali su Ruiz Horta, ali nisu bili precizni.

Mnogo je bolja Braga u drugom poluvremenu, sve je bliža golu Crvene zvezde, koja je uglavnom bezopasna, čak i kad pređe na polovinu rivala. Čak i kad Kanga ima priliku da tri puta uzastopno centrira iz kornera.

Ipak, u 62. minutu napokon su crveno-beli zapretili, Ivanić je rešio da završi sam akciju, šutirao je iskosa sa leve strane, ali je izblokiran, a ponovo nije bilo opasnosti posle ubacivanja iz ugla Kange.

Oslobodila se Zvezda na trenutka pritiska, i odmah je došla i do druge prilike u tri minuta, Živković je uputio povratni pas ka Kangi, ovaj je šutirao, ali je bio neprecizan

Već u 65. minutu sjajna prilika za goste, Lukas Mineiro je šutirao, pogodio Ruiza, a lopta se potom odbila do prečke. Imala je Zvezda mnogo sreće u tim trenucima.

intervencije odbrane Brage sjajno je sve pratio Dioni, ušao je u veliku šansu, ali mu je golman gostiju odbranio.

Dobili su crveno-beli korner, a Kanga je napokon fantastično ubacio loptu iz ugla, Rodić je sa deset metara glavom zatresao mrežu rivala – 1:0.

ATA Images

Ipak, samo dva minuta kasnije izjednačenje. Sanogo je bio očajan, početnički je izbubio loptu, Galeno je to iskoristio, načinio dva koraka i potom poslao bombu u mrežu nemoćnog Borjana – 1:1.

U 84. minutu Ivanić je u šesnaestercu Brage „sklonio” loptu, oborio ga je Leite, sudija Biton je odmah pokazao na belu tačku, a tu odluku je potvrio posle kratke konsultacije sa VAR sobom.

Odgovornost je preuzeo Aleksandar Katai, koji je u 85. minutu bio vrlo smiren, drugi put na ovom meču kapitulirao je Mateus – 2:1.

ATA Images

U 89. minutu Borjan je bio fantastičan! Rikardo Orta je majstorski zahvatio loptu glavom posle cventaršuta, ali je golman Zvezde bio još bolji, sačuvao je svoj tim.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: TEYA DORA – RAMONDA