Booking.com
Lepota i zdravlje Saveti

Ne cedi! Imaš sastanak, a bubulica ti je iskočila – evo šta da uradiš, Instant rešenje!

Zbog čega se pojavljuju bubuljice na temenu i kako da ih se rešite?
Foto: Pixabay

Ukoliko imaš važan sastanak, izlaziš ili ideš na dejt, a bubuljica ti je iskočila, probaj da je ukloniš sa nekim od prirodnih lekova koji pomažu u ovoj situaciji. Ni slučajno ne cedi jer to može da napravi dodatno oštećenje na površini kože.


 

Biljka ranjenik

Najjači lek među svim je biljka poznata kao ranjenik. Uzmite jedan list ove biljke, stisdnite ga celom dužinom, a zatim sa površine skinite kožu koja se lako ljušti. Videćete koliko je vlažna strana sa koje ste skinuli površinski sloj, zalepite je na mesto gde je bubuljica i ostavite preko noći. Ujutru će bubuljica nestati.

Ukoliko nemate ovu biljku, možete je lako nabaviti i čuvati na terasi.

Med

Pomoću meda možete zasladiti čaj, ali možete i brzo ukloniti bubuljicu. Ova slatka smesa potpuno prirodnog porekla deluje kao antiseptik i uspešno ublažava upalu.

Sprečava razvoj infekcije i ubrzava proces izlečenja. Bez obzira da li ćete se odlučiti za spoljašnju upotrebu ili unos putem ishrane, nećete pogrešiti sa medom

Birajte sirov, organski proizveden i kvalitetan med, jer će vam, u takvom obliku, pružiti najbolje dejstvo. Nanesite malu količinu meda na kritična mesta i ostavite da deluje par minuta. Isperite vodom.

Vodena para

Kažu da je boravak u sauni veoma dobar za kožu, a vi možete sebi napraviti neku brzu alternativu. Izlaganje kritičnih delova vodenoj pari pomaže začepljenim porama da se otvore.

Ovako se oslobađaju sve nečistoće unutar njih. Nakon detoksikacije parom, koži se vraća normalna hidratacija. Ubrzo će biti čista, blistava i revitalizovana.

Stavite oko 2dl vode da proključa, pa tečnost sipajte u neku činiju. Dodajte neko začinsko bilje ili par kapi esencijalnog ulja po želji u tu vodu. Stavite peškir preko glave i držite lice iznad vode desetak minuta. Za to vreme, zatvorite oči i duboko dišite.

Nakon tretmana, otvorene pore iščistite maskom za lice.

Aloja vera

Polisaharidi, koji se nalaze u aloji, su veoma efikasni u regeneraciji kože. Zato, ova biljka ima blagotvorno dejstvo na kožu punu bubuljica, hladi je, a samim tim i smanjuje upalu. Vraća joj čistoću i prirodan sjaj.

Uklanja suvišne masnoće i omogućava porama da ’’dišu’’. Aloja može da se koristi i za tretiranje ožiljaka od akni. Odsecite list aloje dužine oko 15 cm. Presecite ga na pola po dužini i kašikom izvadite gel.

Izmiksujte gel u blenderu i čuvajte ga u frižideru. Kad imate problem sa bubuljicama, samo stavite malu količinu gela na inficirano mesto.

Ulje čajnog drveta

Dobija se destilacijom lišća istoimene biljke. Ovo ulje ima antiinflamatorni efekat, što ga čini savršenim lekom za upaljene i bolne crvene bubuljice. Poseduje i antibakterijsko i antigljivično dejstvo.

Smanjuje infekciju i sprečava ponovno javljanje akni. Obavezno ga razredite sa vodom pre korišćenja. Razredite par kapi ulja čajnog drveta sa malo vode i nanestite sve to na mesto gde se bubuljica nalazi. Ostavite da deluje preko noći, pa ujutru isperite.

Beli luk

Poseduje lekovita svojstva i u svežem i u kuvanom obliku. Zbog visokog nivoa antioksidanata, beli luk je odličan za ekspresno uklanjanje bubuljica.

Čak i ako vam ne prija njegov miris ili aroma, veoma brzo će postati vaš kec u rukavu kod brzog lečenja akni. Može se koristiti i preventivno, samo ga jednostavno redovno unosite kao hranu.

Ovako ćete pročistiti krv i sprečiti pojavu novih akni u budućnosti. Da bi što pre dobili pozitivan rezultat, uzmite očišćen i opran čen belog luka i njime istrljajte bubuljicu par puta u toku dana.

Ako imate osetljivu kožu, ispasirajte taj čen, dodajte malo vode, pa onda tu smešu nanesite na bubuljicu nekoliko puta.

Led leči upaljene bubuljice

Da li se mučite da zalečite crvenu, upaljenu bubuljicu? Čak i kad primetite da na tek izbija, iskoristite kockicu leda kao prvu pomoć. Led može momentalno da efektom hlađenja utiče na smanjenje upale.

Ublažava se crvenilo. Nakon toga, krema ili losion koje nanesete koža će mnogo lakše i brže upiti. Uzmite kockicu leda i utrljajte je na bubuljicu. Za vreme masiranja ledom, pravite pauze na svakih par sekundi.

Krastavac ubrzava povlačenje bubuljica

Koristi se za smanjenje otoka u predelu očiju, a jednako dobro i brzo deluje na akne. Umanjuje crvenilo i otok, što ubrzava povlačenje bubuljice. Sadrži dosta vode, što ga čini sjajnim sredstvom za hidrataciju.

Krastavac štiti kožu, ali i ceo organizam, od uticaja slobodnih radikala, zbog svog specifičnog sastava.m Sadrži mnoštvo antioksidanata, vitamine C, A i K, magnezijum, mangan, kalijum…

Oljuštite i iseckajte pola krastavca. Ubacite komadiće u blender, pa dodajte 2 kašike svežeg gela aloje i pola kašičice soka od ceđenog limuna. Sve sastojke izmiksujte i dobijenu smesu nanesite na deo kože gde se nalaze bubuljice. Ostavite da deluje 10-15 minuta, pa isperite toplom vodom.

Belance efikasno uklanja bubuljice

Za razliku od sode bikarbone, belance mogu slobodno koristiti i osobe sa osetljivom kožom. Efikasno uklanja bubuljice, a i ožiljke nastale od bubuljica.

Sadrži vitamine i aminokiseline koji brzo obnavljaju ćelije oštećene kože. Odlično je za zatezanje lica i ublažavanje bora. Sa belancetom garantovano dobijate zdravu kožu i mladalački izgled.

Razbijte tri jajeta i odvojite belanca od žumanaca. Izmiksujte belanca da dobijete penu, pa njom namažite mesta zahvaćena bubuljicama. Sačekajte da se belance osuši, pa ponoviti postupak još 4 puta zaredom. Nakon nanošenja četvrtog sloja, sačekajte 20 minuta, pa isperite masku i nanesite hidratantnu kremu na lice.

Umivajte se dva puta dnevno i ne više od toga.

Gledajte da što manje pipate lice prstima. Ako to činite, vodite računa da su vam ruke oprane.

Nemojte cediti bubuljice. Ako budete to radili, postoji velika verovatnoća da će vam na tom mestu ostati ožiljci.

Svi predmeti koji često dolaze u kontakt sa vašim licem se moraju redovno održavati. Npr. naočare ili jastučnica.

Uvek pre spavanja skinite šminku. Spavanje sa puderom na licu može uzrokovati začepljenje pora, pa samim tim i pojavu bubuljica.

(sd.rs/pixabay)

About the author

Renata Kulic

Diplomirani novinar/žurnalista sa dugogodišnjim iskustvom u medijima. Za portal PRessSerbia.com piše nekoliko godina i to u rubrici "Lifestyle"

Dodajte komentar

Kliknite ovde da ostavite komentar

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.

Prijatelji sajta

omladinska zadruga indeks
BG ONLINE

Kalendar

април 2024.
П У С Ч П С Н
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Odaberite vašu sledeću destinaciju



Booking.com

PRess Serbia