Luka Jović strelac i asistent u pobedi Real Madrida

Fudbaleri Real Madrida pobedili su u gostima Real Sosijedad sa 2:0, u 16. kolu španske La Lige.

Poveo je Real Madrid golom Vinisijus Žuniora u 47. minutu, nakon asistencije srpskog internacionalca Luke Jovića.

Jović je svoju odličnu partiju krunisao golom u 57. minutu. Joviću je ovo prvi gol za Real Madrid posle 22 meseca, a ukupno treći u dresu Madriđana.

U ostalim utakmicama fudbaleri Sevilje pobedili su na svom terenu ekipu Viljareala sa 1:0, u utakmici 16. kola španske Primere.

Jedini gol na meču, vredan tri boda, postigao je Lukas Okampos u 16. minutu. Sevilja je upisala devetu pobedu u šampionatu i druga je na tabeli sa 31 bodom, dok je Viljareal trenutno na 12. poziciji sa 16 osvojenih bodova.

Fudbaleri Majorke pobedili su u gostima Atletiko Madrid sa 2:1. Poveo je Atletiko golom Mateusa Kunča u 68. minutu, da bi izjednačenje i preokret Majorki doneli golovima Franko Ruso u 80. i Takefusa Kubo u prvom minutu sudijske nadoknade vremena.

Betis je pobedio Barselonu, a strelac pobedonosnog gola za Betis bio je Huanmi u 79. minutu. Betis je treći na tabeli sa 30 bodova, dok je Barselona sedma sa 23 poena.