Event News Region Sport Srbija

SVETSKI KUP U SPORTSKOM OBARANJU RUKE ZG STRONG – ZAGREB 2019

SVETSKI KUP U SPORTSKOM OBARANJU RUKE ZG STRONG - ZAGREB 2019

Na SVETSKOM KUPU u sportskom obaranju ruke ZG STRONG 2019 koji se održao prethodnog vikenda u Zagrebu reprezentacija SRBIJE učestvovala je sa pet takmičara .

Najbolji rezultat ostvario je Ivan Veselić iz Valjeva koji je osvojio 2. mesto levom i desnom rukom u kategoriji do 105kg .

Ljubodrag Krstić iz Bijeljine osvojio je 3. mesto u kategoriji desna ruka do 105kg , a mladi perspektivni reprezentativac Miljan Djordjević iz Trstenika osvojio je 3. mesto u kategoriji desna ruka do 75kg .

Odličan rezultat ostvarili su i Goran Žepina iz Kaća koji je osvojio 4. mesto u kategoriji desna ruka do 105kg i Aleksandar Krstić koji je osvojio 6. mesto u istoj kategoriji .

Ovo je jedan od najačih SVETSKIH KUPOVA na svetu , gde je učestvovalo preko 700 takmicara iz 40 zemalja.

SVETSKI KUP ZG STRONG 2019 otvorio je Ratko Kovačić predsednik Evropskog Paraolimpijskog komiteta , koji je ujedno najavio da će sportsko obaranje ruke – armwrestling 2024. godine na Paraolimpijskim igrama u Parizu postati Paraolimpijski sport i da će 2028. godine na Olimpijskim igrama u Los Andjelesu sportsko obaranje ruke – Armwrestling zvanično postati OLIMPIJSKI SPORT.

Predsednik Saveza Srbije za obaranje ruke Nenad Smiljković zadovoljan je uspehom članova reprezentacije Srbije koji su učestvovali na ZG STRONGU . Smiljković se nada da će uskoro Ministarstvo omladine i sporta Srbije uskoro sportsko obaranje ruke – Armwrestling prepoznati zvanično kao sport i da će konačno Srbija pomoći svojim sportistima kako bi olakšali odlazak na Evropska i Svetska takmičenja a ujedno i da se napravi odličan plan za budućnost ovog sporta koji će uskoro biti i Olimpijski sport .

Reprezentaciju Srbije do kraja godine očekuje SVETSKO PRVENSTVO u Rumuniji u oktobru mesecu , SVETSKI I EVROPSKI kupovi u Moldaviji , Italiji i Madjarskoj , i krajem novembra  na najpoznatijem turniru u Srbiji koji se zove LAZAREV MEGDAN super mečevi izmedju najboljih obarača SRBIJE I HRVATSKE .

Smiljković navodi da se u Srbiji svaki mesec dana organizuju turniri po raznim gradovima Srbije i poziva sve koji su zainteresovani da se prijave te turnire jer postoji kategorija amateri početnici gde svako može da proveri gde mu je trenutna snaga i da kasnije počne ozbiljnije da se bavi ovim veoma zanimljivim sportom.