News Sport Srbija Svet

Novak POČISTIO mladog Šapovalova i izborio plasman u treće kolo Rima!

Najbolji teniser sveta Novak Đoković izborio je plasman u treće kolo Mastersa u Rimu, pošto je u drugoj rundi ubedljivo savladao talentovanog Kanađanina Denisa Šapovalova sa 2:0 u setovima (6:1, 6:3)

Za razliku od nekih prethodnih turnira, Novak je na tribinama u Rimu imao podršku trenera Marjana Vajde.

Svega 29 minuta bilo je dovoljno Srbinu da osvoji prvi set, a zatim je za 37 minuta dobio i drugi set.

Od rezultata 1:1 u prvom setu, Đoković osvaja pet vezanih gemova i na ubedljiv način dolazi do prednosti od 1:0 (6:1)

Nešto jači otpor pružio je Šapovalov u drugom setu. Do rezultata 3:3 nije bilo brejka, a onda je Novak u čudnom gemu oduzeo servis rivalu. Đoković je prvo slomio reket o nogu kada je lopticu izbacio u aut, a zatim je vezao četiri poena i preokrenuo tok seta u svoju korist.