Sport News

Monfis eliminisao Medvedeva i vratio Đokovića na prvo mesto

Novak ima zagarantovane dve nedelje na vrhu.

Novak Đoković se posle tri nedelje u ponedeljak vraća na prvo mesto ATP liste, iako od poraza u Dubaiju, kada je izgubio broj 1 – nije odigrao nijedan meč.

Ali Danil Medvedev nije u Indijan Velsu uspeo da dođe do četvrtfinala, poražen je već u trećem kolu i moraće da vrati tenisku krunu srpskom asu.

S druge strane, Đokovićeva prednost će u ponedeljak iznositi samo 55 poena, tako da će Rus već na mastersu u Majamiju imati šansu da se ponovo vrati na prvu poziciju, ali o tome kada dođe vreme. Novak ima zagarantovane dve nedelje na vrhu.

Medvedev je u kalifornijskoj pustinji poražen od Gaela Monfisa sa 4:6, 6:3, 6:1.

Monfis, 28. igrač na ATP listi, pobedio je favorizovanog Medvedeva nakon dva sata i sedam minuta igre.

Francuz će u osmini finala igrati protiv Španca Karlosa Alkarasa, koji je danas ubedljivo savladao sunarodnika Roberta Bautista u dva seta 6:2, 6:0.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.