Opšte je poznato da Lidija Vukićević svakog praznika u godini od svog doma napravi najlepšu bajku, te ni za Vaskrs nije bilo drugačije.
Svaki put kada deluje nemoguće da njen praznični dom izgleda lepše od prethodnog puta, glumica demantuje svojom kreativnošću.
Glumica vanvremenske lepote za Kurir je otvorila vrata svog doma i pokazala svoju prazničnu čaroliju.
Glumica kaže da će na najveći hrišćanski praznik najviše vremena provesti sa sinovima i otkriva da na taj dan nikada na trpezu ne stavlja nož, što je naučila od pokojnog Radovana Bikovića, nekadašnjeg dekana Bogoslovskog fakulteta.
Lidija Vukićević već godinama od svog doma pravi najlepšu bajku tokom praznika koje uvek provede u porodičnom okruženju.
Glumica za Kurir otkriva kako ove godine proslavlja najveći hrišćanski praznik i čemu se najviše raduje.
– Nikada neću preći na savremeno slavlje, proslaviću ga kao i uvek, tradicionalno. Tog dana nikakvog smisla nemaju kafane, restorani i muzika. To je duhovni mir koji treba da se nađe između ljudi koji su sa vama, a pre svega treba da budemo u miru sa samim sobom. Nema mesta novcu koji se rasipa, baca, kao ni ostalim manifestacijama. Kao i uvek, najviše vremena provešću sa sinovima. To je još jedan razlog što se posebno radujem, jer gde god da smo na taj dan, uvek smo na okupu – kaže Lidija i dodaje:
– Svakako najveći hrišćanski praznik, i najradosniji. Inače volim praznike poput slava, Vaskrsa i Božića, imaju potpuno drugačiji uticaj na mene i merim ih na drugačiji način od svega ostalog. Tu je okupljanje porodice, toplina doma, najmiliji, neizmerna radost pre svega.
Lidija se trudi da joj za Vaskrs dom bude posebno dekorisan. Tu su praznični ukrasi, a farbanju jaja poklanja mnogo pažnje.
– Ja sam dete u duši i odavno sam naučila da to negujem kod sebe. Godinama sam radila na svom unutrašnjem biću, a sve ostalo je samo konačan rezultat. Najvažniji su unutrašnji mir i blagostanje. Ja sam svoj mir pronašla na vreme, a praznici su mi zato još draži jer tada uživam u svemu što sam godinama gradila.
Dodajte komentar