DUŠA DA ZABOLI Janko za kraj “ono njegovo” – SRCE i borba BEZ PREDAJE, Tipsarević posle maratona poražen na poslednjem turniru u karijeri

DUŠA DA ZABOLI Janko za kraj "ono njegovo" - SRCE i borba BEZ PREDAJE, Tipsarević posle maratona poražen na poslednjem turniru u karijeri

Janko je i na poslednjem turniru u karijeri pokazao da je veliki borac, maratonac koji se ne predaje do poslednjeg trenutka.

A kakav je utisak ostavljao u 16 godina dugoj karijeri, ostavio je i na samom kraju iste. Tipsarević je u četvrtfinalu turnira u Stokholmu posle velike borbe poražen rezultatom 2:1 (6:2, 4:6, 7:6)

Najmanje je neizvesnosti bilo u prvom setu, a on je trajao 42 minuta. Japanac je spasio sve tri brejk lopte, dok je na Jankov servis dva puta pretio i u obe situacije osvajao gemove. Prvi set je završen rezultatom 6:2, a u nastavku je Tipsarević popravio servis i najviše zahvaljujući tome uspeo da osvoji drugi set. Najpre su teniseri odigrali maratonski šesti gem. Janko je uspeo da odbrani svoj servis, a za brejk se pobrinuo u najboljem mogućem trenutku – pri rezultatu 5:4, samim tim je i obezbedio nastavak meča.

Velika je drama viđena u poslednjem setu. Mirno je bilo sve do same završnice meča. Obojica su lagano držali servis gemove, a onda se Janko našao na velikim mukama, u dva servis gema je bio prinuđen da spasi ukupno devet meč lopti.

Ali, po ko zna koji put, Tipsarević na fenomenalan način reaguje na nevolju u kojoj se našao. Stao je čvrsto pred sve napade Sugite, odbranio se i stigao do taj-brejka.

I u njemu je viđena velika borba, ali nažalost, Japanac je ipak prelomio treći set u svoju korist, samim tim i ostvario pobedu. U polufinalu turnira u Stokholmu igraće protiv Denisa Šapovalova.

Kako je najavljivano, Janko je odigrao poslednji turnir u karijeri, a pred njim je još samo Dejvis kup u Madridu, koji je na programu u novembru.

Izvor: PRessSerbia

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.