Sport

CRVENO-BELI stigli do 17. trijumfa!

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

ZVEZDA ZA PORAZ VRATILA SA KAMATOM

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su da savladaju Zadar na gostvanju sa 95:76 (22:18, 25:13, 26:25, 22:20) i tako stignu do 17. pobede u sezoni. Crveno-bel isu se tako revanširali Zadranima koji su im naneli jedini poraz  do sada u regionalnom takmičenju.

Prvi minuti meča protekli su u vođstvu Zadra, ali je Zvezda brzo preokrenula rezultat uz pomoć raspoloženog Mitrovića i trojki Vildoze i Petruševa i stekla prednost 12:6 u 4. minutu. Međutim, razigrao se kod domaćina Drežnjak i u seriji Zadra 7-0 postigao sve poene za prednost 13:12 u 6. minutu. Ulazaka Nedovića i Kampaca dodatno je ubrzao Zvezdinu igru, a njih dvojica vratila su prednost Zvezdi 18:13 u 8. minutu. Nastavio je Nedović da pogađa prodorima i Zvezda je na kraju prve deonice vodila 22:18. Zvezda je bolje počela drugu četvrtinu i serijom 9-0  u kojoj su ušle trojke Lazića i Nedovića uz dvojku Kampaca stekla dvocifrenu prednost 31:18 u 12. minutu. Zadar je uspeo da postigne pet poena u nizu i smanji zaostatak, ali se u potupnosti razigrao Nemanja Nedović i uz dobru odbanu, Zvezda je brzo povećavala prednost i u 17. minutu stigla do maksimalne prednosti 46:27, a visoko vođstvo su crveno-beli sačuvali i na poluvremenu predvođeni sa 19 poena Nemanje Nedovića.

Posle malo sporijeg početka drugog poluvremena, Zvezda je napravila seriju 8-0 zahvaljujući trojkama Dobrića i Kamapca, da bi seriju zaokružio Mitrović sa penala i crveno-beli su vodili 55:33 u 23. minutu. Međutim, Zadar je uspeo da se konsoliduje i zaigra bolje pa je u 27. minutu uspeo da smanji na 58:43, ali je potencijalni nalet domačina zaustavio Dobrić trojkom za 61:43. Usledio je period meča kada se igralo praktično koš za koš, a Zvezda je bez većih problema čuvala visoku prednost i u poslednju deonicu ušla sa sa vođstvom 73:56 posle tri pogođena slobodna bacanja Nemanje Nedoivća.

Izvor:PRessSerbia/ Srbija Danas

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.