Alkaraz posle preokreta stigao do polufinala

Čeka ga duel sa Hurkačem.

Španski teniser Karlos Alkaraz plasirao se u polufinale Mastersa u Sinsinatiju pošto je posle preokreta slavio sa 2:1 (4:6, 6:3, 6:4) protiv Australijanca Maksa Pursela.

Neočekivano je prvi set dobio kvalifikant iz Australije koji je brejk uzeo u sedmom gemu i na kraju je slavio sa 6:4. U drugom je Alakraz poveo sa 2:0 i tu prednost je sačuvao do kraja kada je bilo 6:3.

Pursel je poveo 40:15 u prvom gemu odlučujećeg seta, ali tada mu je stao servis i to je iskoristio Alkaraz i brejkunuo ga je. Pri 2:0 Alkaraz je imao 0:40 na Maksov servis, ali tada je Pursel okrenuo taj gem i već u narednom izjednačio rezultat.

Ipak, Alkaraz je ponovo oduzeo servis Purselu pri 4:4 i u narednom je overio trijumf iako je Maks imao otvoren poen pri brejk lopti.

U polufinalu će Španac igrati sa Hubertom Hurkačem iz Poljske koji je u dva seta, savladao Alekseja Popirina iz Australije (6:1, 7:6).

Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.