Zvezda ubedljivim porazom završila sezonu u Evroligi

Dejan Radonjić pred gostovanje u Moskvi: Znam protiv koga igramo

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su u gostima od Albe sa 58:81 (22:24, 8:25, 16:17, 12:15), u poslednjem 34. kolu Evrolige.

Zvezda je ovosezonsko učešće u Evroligi završila na pretposlednjoj 17. poziciji sa skorom od 10 pobeda i 24 poraza.

Crveno-beli su u večerašnjem duelu jedino u prvoj deonici uspeli da održe rezultatski priključak. Već u drugoj četvrtini Alba je zaigrala mnogo bolje i na poluvreme otišla sa 19 poena prednosti. Do kraja meča Zvezda nije uspela da smanji zaostatak pa je meč završen sa maksimalnih 23 poena prednosti za Albu.

Jedini dvocifreni kod Zvezde bili su Marko Simonović sa 12 i Džordan Lojd sa 10 koševa.

Najefikasniji kod Albe bio je Pejton Siva sa 17 poena, a pratili su ga Simone Fontekio sa 13 i Markus Erikson sa 12 koševa. Alba je zauzela 16. mesto sa skorom od 12 pobeda i 22 poraza.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.