Sport News Srbija Svet

BJELICA I BOGDANOVIĆ BLISTALI “Profesor velikih šuteva” presudio Juti, američki mediji pišu o “srpskoj snazi” /VIDEO/

Nemanja Bjelica, Sakramento, meč sezone, profesor

Košarkaši Sakramento Kingsa savladali su Jutu Džez rezultatom 119:110 u NBA ligi, a dva reprezentativca naše zemlje Nemanja Bjelica i Bogdan Bogdanović su briljirala u novom trijumfu, pogotovo u momentima kada se meč lomio.

U poslednjim minutima utakmice je odgovornost na sebe preuzeo Bjelica i rešio svaku dilemu oko pobednika. Tokom čitavog susreta je bio opasnost po odbranu iz Solt Lejk Sitija, ali je još jednom primerom vodio mladu ekipu i pogađao trojke u momentima kada su se ostali nećkali.

Bjelica je postigao 18 poena i dodao sedam skokova, ali dve trojke postigao u presudnim trenucima, a na 25 sekundi do kraja još jedan poen kojim je definitivno slomio otpor Džeza.

Njegov reprezentativni i klupski kolega je imao isti broj poena, ali je za 30 minuta u igri (najviše od poečtka sezone) upisao i četiri skoka i asistencije.

U analizi meča je ugledni “NBC”, koji godinama prenosi najkvalitetniju košarkašku ligu sveta, istakao da su dva košarkaša “srpska snaga”, te da na scenu stupaju u poslednjoj deonici kada je neizvesno.

Nakon ove pobede Sakramento ima skor od 10 pobeda i osam poraza, dok je sa Jutom obrnuta situacija, tačnije uz osam pobeda imaju i 10 poraza.

Izvor: PRessSerbia/Blic