ZVEZDA ZAKAZALA MAJSTORICU: Neprepoznatljivi Partizan pao u “Pioniru”

SC DERBI SENZACIONALNO OSVOJIO ABA SUPERKUP

Četvrti meč finalne serije…

Košarkaši Crvene zvezde uspeli su da drugi put za redom na svom parketu u dvorani “Aleksandar Nikolić” savladaju ekipu Partizana rezultatom 68:56, u četvrtoj utakmici finalne serije ABA lige. Rezultat sada iznosi 2:2 što znači da će šampiona regionalnog takmičenja rešavati “majstrica”.

Aleksa Avramović se pojavio u startnoj petorci Partizana i nakon pogotka Lesora i zakucavanja Petruševa, ubacio trojku za početnih 2:5. Potom je Ledej vezao pet poena i odveo Partizan na opipljivih 6:12.

Trener Zvezde, Duško Ivanović je na teren poslao Kampaca, Dobrića i Markovića, Zvezda pojačala u odbrani, a u napadu odgovorila sa dva bacanja Petruševa, trojkom Dobrića, poenima Kampaca, sjajnim ulazom Dobrića, samo jednim od tri ubačenih slobodnih bacanja Kampaca, pa polaganjem Kampaca u kontri, za seriju od 12:0, okrenula na 18:12 i naterala Željka Obradovića na tajm-aut.

Zvezda je nastavila da igra perfektnu odbranu, Martin je promašio čist šut, a onda poslao Egzuma na liniju sa slobodna bacanja, koji je bio polovičan i postigao prvi poen za Partizan posle tačno pet minua igre. Uvodnu deonicu je poenima iz reketa završio Petrušev, pa je Zvezda prvih deset minuta dobila sa 20:13, a četvrtinu zatvorila serijom 14:1.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.