Sport News

PONOVO ISTI RIVALI ZA TROFEJ: Sjajni Davidovac odveo Zvezdu u finale!

Prvi meč crveno-beli i Budućnosti igra se u nedelju.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Igokeu u majstorici polufinala ABA lige sa 76:53 (24:12, 24:23, 9:16, 19:2) u dvorani ”Aleksandar Nikolić”, slavila u seriji sa 2:1 i tako obezbedili borbu za trofej protiv Budućnosti koja je u dva meča bila bolja od Mornara. Prvi meč finalne serije između Crvene zvezde i Budućnosti igra se u nedelju.

Za razliku od meča u Laktašima, Crvena zvezda je ovaj meč mnogo bolje počela i polako gradila prednost, da bi stigla i do dvocifrenog vođstva na kraju prve deonice. U drugoj četvrtini je Zvezda uspešno čuvala vođstvo, u jednom trenutku je tim Dejana Radonjića imao  i18 poena prednosti, ali su gosti ipak uspeli da to smanje do poluvremena. U nastavku je Igokea serijom 9-0 uspela da se potpuno vrati u igru i priđe na samo četiri poena razlike. Gosti ipak nisu uspeli da stignu do egala u četvrtini u kojoj je Zvezda imala samo šest poena iz igre zahvaljujući trojkama Dobrića. Poslednjih 10 minuta meča obeležio je Dejan Davidovac sjajnim rolom postigavši osam poena, uz odličnu odbranu i nekoliko ukradenih lopti što je Zvezdi ponovo donelo dvocifrenu prednost i osiguralo pobedu i plasman u finale

Izvor: PRessSerbia/Srbija Danas

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.