Sport News Srbija

Plavi zaledili Fince na „minus 20” u Kristalnoj dvorani

U sjajnoj atmosferi Kristalne dvorane u Zrenjaninu, pred više od 3.000 gledalaca Srbija nadigrala Finsku.

Srbija je u Zrenjaninu slavila pobedu protiv Finske u prijateljskom meču, u sjajnoj atmosferi u „Kristalnoj dvorani” – 95:75 (28:25, 26:11, 24:24, 17:15).

Finci su se dobro držali u prvom kvartalu, u kojem su pogodili i pet trojki, ali u efikasnoj četvrtini plavi su ipak stekli prednost (28:25).

U jednom trenutku Aleksandar Đorđević je uzeo tajm-aut, imao je dosta zamerki na igru svog tima, koji je zaigrao mnogo bolje.

Serijom od 15 poena, Srbija se krajem poluvremena „odlepila” na 17 poena viška (51:34), a posle trojke Jovića prednost je bila još veća (54:36).

Ipak, početak treće četvrtine protekao je u dominaciji Finaca, koji su za samo tri minuta osetno smanjili razliku (54:48). NJihovu seriju trojkom uz zvuk sirene prekinuo je Jović(57:48).

Podigli su Orlovi potom ritam, te su posle trojke Simonovića i pogotka Marjanovića po prvi put imali 20 poena viška (78:58).

U poslednjem kvartalu, ritam je opao, te je razlika ostala ista, na kraju rezultat je glasio 95:75.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.