Sport News Srbija

Partizan preživeo Čačane, crno-beli na FMP za finale

Partizan posle drame slavio u večitom derbiju

Partizan je bio veliki favorit protiv Borca, ali se žestoko namučio ne bi li izborio plasman u polufinale Kupa Radivoja Koraća.

Partizan je u polufinalu Kupa Radivoja Koraća. Branilac trofeja žestoko se namučio protiv ABA 2 ligaša Borca, koji je do poslednjeg minuta bio u igri.

Na 85 sekundi do kraja Nerandžić je približio Čačane na samo tri poena minusa (81:78), ali je Partizan sačuvao smirenost u finišu.

Uzvratio je Tomas košem, potom su Čačani promašili trojku, a pobedik je bio rešen posle novog pogotka Tomasa tada na 37 sekundi pre kraja (85:78).

Crno-beli i Čačani su bili gotovo u egalu u prvoj četvrtini, ali je potom Partizan do poluvremena stekao dvocifrenu razliku (46:33).

No, Čačani se ni tada nisu predavali. Odlično su počeli u trećem kvartalu, uhvatili su ritam i brzo su razliku spustili na samo četiri poena, pred ulazak u poslednju četvrtinu (59:55).

U poslednjih deset minuta Borac je prišao i na dva poena zaostatka (65:63), potom i na pomenutih „minus tri” (81:78)…

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.