Partizan izgubio u Atini od Panatinaikosa, crno-belima nedostajali Panterovi poeni

Košarkaši Partizana ubedljivi na gostovanju Asvelu za prvi trijumf u Evroligi

Košarkaši Partizana izgubili su u Atini od Panatinaikosa rezultatom 84:71 (18:16, 24:24, 16:18, 26:13) u utakmici 22. kola Evrolige.

Crno-beli su u poslednju četvrtinu ušli sa rezultatskim egalom (58:58), ali su se domaći najpre odvojili serijom od 6-0, da bi polovinom poslednjeg perioda stigli i do devet poena prednosti (73:64) i prelomili meč.

Izabranici Željka Obradovića igrali su u “OAKA areni” bez povređenog kapitena Kevina Pantera, uz duže odsutnog Aleksu Avramovića i bilo je očigledno koliko nedostaje njihov ofanzivni učinak.

U odsustvu njih dvojice fantastičan meč imao je Pi-Džej Doužer, ali, osim donekle Nanelija, nije imao adekvatnu podršku saigrača u napadu na ovom duelu.

Utakmica je počela minutom ćutanja u znak sećanja na Dejana Milojevića, legendu Partizana i evropske košarke, a gosti su u njegovu čast na parket izašli u majicama sa njegovim likom, brojem 13 i natpisom „I najveći borci nekada odlaze…“.

Panatinaikos je i tokom većeg dela prve tri četvrtine imao vođstvo, najviše devet poena prednosti, ali su gosti uspevali da velikim serijama u dva navrata uhvate rezultatski priključak.

U finišu prvog poluvremena smanjili su crno-beli sa devet na dva poena razlike, a i u trećoj četvrtini Partizan je uspeo da se vrati.

Međutim, baš u periodu kada je ekipa Ergina Atamana prelomila utakmicu bilo je očigledno koliko Obradovićevom timu nedostaje Panterova sposobnost da poentira iz igre jedan-na-jedan, u trenucima kad ekipa nema napadačka rešenja.

Centar crno-belih Frenk Kaminski u igri je proveo 78 sekundi, a prilikom izmene bio je očigledno nervozan i ljut.

Nešto kasnije trener Obradović mu je prišao dok je sedeo na klupi i imao raspravu sa Amerikancem, međutim, više ga nije vraćao u igru.

Posle ove utakmice Partizan ima skor od 11 pobeda i 11 poraza, dok klub iz Atine ima učinak od 14-8.

U ekipi Željka Obradovića najefikasniji je bio Pi Džej Doužer sa 16 poena, Džejms Naneli je ubacio 13, a Alen Smailagić 11 poena.

Kod domaćih Nan je postigao 21 poen, Mitoglu je dodao 16, Lesor je uz 14 poena imao i devet skokova, dok su Grigonis i Slukas ubacili po deset poena.

Partizan u ponedeljak dočekuje Megu u utakmici na kojoj će ulaz u „Arenu“ biti slobodan i koja predstavlja pravu priliku da se oda počast prerano preminulom Dejanu Milojeviću, bivšem kapitenu kluba iz Humske.

U narednom kolu Evrolige crno-beli igra u svojoj dvorani sa Žalgirisom, na čijoj klupi će biti bivši trener Partizana Andreja Trinkijeri, a ovaj duel je na programu u petak 26. decembra (20.30).

Izvor: PressSerbia/Danas

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.