KEJN TRAGIČAR, Francuska je u POLUFINALU!

Zakazan sudar sa Marokom.

Fudbalska reprezentacija Francuske savladala je selekciju Engleske, rezultatom 2:1, u četvrtfinalu Svetskog prvenstva u Kataru i tako se drugi put uzastopno obezbedili polufinale Mundijala.

Aktuelni šampioni sveta su odlučnije ušli u utakmicu na stadionu “Al Bajt” u Al Koru. Bili su opasni u nekoliko navrata preko Mbapea, Rabijoa, Žirua i Grizmana, a početna inicijativa im se isplatila već u 17. minutu.

Akciju je pokrenuo Mbape, kombinovao sa Dembeleom, ovaj uposlio Grizmana, koji je odložio loptu za Čuamenija. Usledio je fantastičan udarac iz kolena i efektan pogodak francuskog veziste sa nekih 25 metara, za 1:0.

Nakon toga su proigrali Englezi, gospodarili su terenom nekih 15-ak minuta, Kejn je bacao na muke Upamekana, bilo je par paničnih reakcija Francuza pred svojim golom, ali su nekako uspeli da ga odbrane.

Kejn je u 28. minutu uputio pravi “projektil” sa distance, ali je njegov saigrač iz Totenhema Loris odlično intervenisao.

U finišu prvog dela je Francuska uspela da uspostavi konrolu, da obori ritam i da na odmor ode sa prednošću.

Odgovornost je preuzeo Hari Kejn i matirao Lorisa, za 1:1 u 54. minutu. Tim pogotkom se Kejn izjednačio sa Vejnom Runijem na večnoj listi najboljih strelaca u istoriji reprezentacije Engleske.

Samo minut kasnije je Francuska mogla da vrati prednost. Rabio je iskoristio kiks Engleza, njegov udarac je odbranio Pikford.

Englesku su u 70. minutu centimentri delili od preokreta. Henderson je izveo prekid, Megvajer nadskočio rivale, a lopta je nakon njegovog pokušaja glavom okrznula stativu i završila u gol-autu.

Probudili su se potom Francuzi i u 77. minutu stvorili kolosalnu šansu. Dembele je uposlio Žirua, a njemu je čist zicer skinuo Pikford i izbacio loptu u korner.

Posle tog kornera se pokrenula akcija Francuske, Grizman je idealno centrirao, a Žiru se ispravio i maestralnim udacem glavom zatresao mrežu, za 2:1 u 78. minutu.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.