CRVENA ZVEZDA ISPALA IZ KVALIFIKACIJA ZA LŠ: Crveno-beli poraženi u Moldaviji, sele se u plej-of za LE

Printscreen

Fudbaleri Crvene zvezde poraženi su u revanš meču u Tiraspolju od Šerifa sa 1:0 u trećem kolu kvalifikacija za Ligu šampiona.

Crveno-beli su tako okončali učešće u kvalifikacijama za elitno takmičenje, pa se sele u plej-of za Ligu Evrope.

Nije šampion Srbije odigrao dobar meč, stvorio je jednu pravu priliku. Sa takvom igrom nije mogao da se očekuje drugačiji ishod. Zvezda je morala bolje, ali sada je kasno.

Domaći su poveli u nadoknadi prvog poluvremena kada je Arboleda glavom savladao Milana Borjana, posle centaršuta Franka Kastanjede. Deluje da je kolumbijski štoper bio u ofsajdu, no to je sada manje bitno.

Pokušao je Stanković izmenama u nastavku utakmice da razmrda ekipu, ni to nije dalo mnogo rezultata. Bila je Zvezda nešto bolja. Dobar udarac Veljka Nikolića zaustavio je Atanasijadis. Najbolju priliku propustio je Mirko Ivanić. Grk je tada nogom odbio loptu u korner.

Do kraja crveno-beli nisu ozbiljnije zapretili, pa je Šerif mogao da slavi veliku pobedu i plasman u plej-of kvalifikacija za Ligu šampionu, gde ga čeka Dinamo Zagreb ili Legija.

Crvena zvezda će u plej-ofu za Ligu Evrope igrati protiv slbijeg iz meča Jang Bojs – Kluž.

Izvor: PRessSerbia/Novosti