Stanojević: Bilo nam je teško da probijemo! Đorđević: Znali smo šta nas čeka!

Fudbaleri Partizana pobedili su Radnik iz Surdulice 2:0 (1:0) u Humskoj u 13. kolu Superlige Srbije.

Izabranici Aleksandra Stanojevića do 11. pobede u prvenstvu došli su golovima Miloša Jojicća u 33. minutu i Rikarda Gomeša u 73. minutu

Trener Partizana Aleksandar Stanojević uz pobednički osmeh prokomentarisao je duel s Radnikom:

– Teško nam je bilo da probijemo rivala: svi njihovi igrači stali su na 20 metara, organizovano se branili. Zadovoljan sam kako je ekipa igrala do poslednjeg trenutka, napadali smo sve vreme, propustili četiri – pet šansi.

Komandant crnobelih stavio je borbu za titulu kao prioritet, u odnosu čak i na Evropu:

– Ovo nam je bila najvažnija utakmica, odmorili smo samo reprezentativce. Pozivam navijače da dođu i pomognu nam u četvrtak protiv Genta, napadamo prvo mesto!

Dušan Đorđević, šef struke Surduličana, nije bio preterano uzrujan posle poraza od Partizana poviše Autokomande:

– I pre utakmice znali smo šta nas čeka: u kom sastavu smo došli i sa kakvim problemima. Probali smo da ispariramo crnobelima, sportski – nadali se boljem rezultatu. Realna slika…

Radnik se dobro držao u Humskoj, ali…

– Dobre stvari video sam po dolasku u klub – disciplinovana, poslušna ekipa za rad. Čekamo da se vrate rekovalescenti, u petak igramo s Voždovcem, počinju utakmice koje su za nas ključ sezone.