Sport News

Srpske zastave na tribinama: Jokić rekordom uništio Vizardse (VIDEO)

Srpske zastave na tribinama: Jokić rekordom uništio Vizardse

Košarkaši Denvera u gostima su savladali Vašington rezultatom 113:104, a raspoloženi Nikola Jokić je bio ubedljivo najbolji igrač utakmice.

Nagetsi su u prestonici zabeležili četvrti trijumf u poslednjih pet utamnica i sa učinkom 30-14 sve su bliži vrhu tabele Zapadne konferencije. Aktuelni šampioni trenutno su treći iza Minesote (30-12) i Oklahome (29-13), ali ponetune ekipe u sastavu nemaju srpskog centra…

Jokić je duel za Čabornjacima završio sa 42 poena (15/20 za dva, 12/14 slobodna bacanja), što mu je ovosezonski rekord, uz 12 skokova, 8 asistencija i po dve ukradene lopte i blokade za 36 minuta u igri.

Utakmica u Vašingtonu protekla je u apsolutnoj kontroli gostiju iz Kolorada, koji su domaćima samo u uvodnom delu prve četvrtine dozvolili da pomisle da bi mogli da prekinu niz od četiri poraza.

Ipak, tim Majka Melouna je bez većih poteškoća u finišu tog dela utakmice došao do devet poena viška (33:24), na poluvreme je otišao sa solidnom dvocifrenom prednošću (62:52) i praktično pitanje pobednika više se nije postavljalo.

Jokić je dominirao na obe strane terena, a koliko je bio racionalan pokazuje i podatak da nije izgubio nijednu loptu! Takođe, nijednom nije šutnuo za tri poena, a postigao je ukupno 42.

Srpski reprezentativac je bio ponosan i što su mu supruga i ćerka bili na tribinama, kao i brojni njegovi sunarodnici sa srpskim zastavama. A američka publika je mogla da se upozna sa tradicionalnim narodnim igrama iz Srbije.

„Neverovatno. Moja porodica mi znači sve. To je nešto na šta sam zaista ponosan… Gde god da odu, šta god da rade, znam da su na mojoj strani,“ poručio je Jokić.

Prvi sledeći najefikasniji u Denveru bili su Džamal Mari (5sk, 7as) i Majkl Porter sa po 19 poena, Aron Gordon je upisao 11 (10,sk, 2as), a kentavijus Koldvel Poup 10. Kod Vizardsa, koji su pretposlednji na Istoku sa učinkom 7-35, Kajl Kuzma je zabeležio 17 /6sk, 7as), a Danijel Gaford i Tjus Džons po 15. Deni Avdija je imao 4 poena, 8 skokova i 3 asistencije.

Nagetsi posle gostovanja Filadelfiji, Bostonu i Vašingtonu turneju nastavljaju u Indijanapolisu i Njujorku.

Izvor: PressSerbia/SportKlub