News Sport

NOVAK JE KRALJ AUSTRALIJAN OPENA! (VIDEO)

Evo do kad je Novak Đoković sigurno prvi

Najbolji srpski teniser Novak Đoković pobedio je Grka Stefanosa Cicipasa u trećem setu rezultatom 7:6, u današnjem finalu Australijan opena u Melburnu.

Novak je pobedom nad Cicipasom osvojio 22. grend slem titulu, a od ponedeljka biće ponovo prvi na ATP listi.

Đoković, čini se, nijednu od mnogobrojnih velikih pobeda u karijeri nije ovoliko emotivno doživeo – nakon što je otišao do svog tima da proslavi pobedu, Novak je briznuo u plač i dugo plakao.

324224552 724849489024772 7641477590826487542 n

Novak ovom pobedom dolazi ponovo na mesto broj 1 ATP liste, čime će početi svoju 374. nedelju na čelu ATP karavana i nedostaju mu samo četiri nedelje da obori apsolutni teniski rekord u singlu koji drži Štefi Graf sa 277 nedelja na čelu VTA liste.

Sa 2000 bodova osvojenih za titulu, Novak je preskočio Karlosa Alkaraza kome sada beži 340 bodova. Đoković će biti prvi sa 707 bodova, a Karlitos sa 6730 drugi.

Podsetimo, Đoković je drugi set dobio u taj-brejku rezultatom 7:6 (7:4). Drugi set je trajao 70 minuta. Oba tenisera su sigurno osvojila prve gemove na svoje servise na startu drugog seta. Grk je potom prvi put na meču osvojio gem sa nulom i poveo 2:1. Đoković je dobrim prvim servisima i sigurnim forhendima stigao do 2:2. Igralo se potom gem za gem, a Cicipas u 10. gemu nije iskoristio set loptu. Grčki teniser je zatim na svoj servis poveo 6:5, a Đoković je izjednačio na 6:6. Srpski teniser je u taj-brejku poveo 4:1, ali je Cicipas izjednačio na 4:4. Đoković je potom osvojio tri poena i zasluženo je poveo 2:0 u setovima.

Đoković je prvi set dobio rezultatom 6:3.

Izvor: PRessSerbia