MAKI BANJAK SRUŠIO ZVEZDU: Poraz crveno-belih u Kazahstanu!

Printscreen

Doskorašnji štoper Partizana golom u 79. minutu doneo je gol prednosti Kairatu pred revanš u Beogradu.

Fudbaleri Crvene zvezde izgubili su od Kairata sa 2:1 u prvoj utakmici drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Strelci za Kairat bili su Hoze Kante u 24. i Maki Banjak u 79. minutu.

Dino Mikanović je u 57. minutu autogolom doneo izjednačenje Zvezdi.

Revanš će se igrati za sedam dana u Beogradu.

– Znali smo da će biti tvrdo i teško, ali ići ćemo na pobedu u Beogradu. Dosta se direktno i gralo i ono o čemu smo pričali – prekidi, jer smo na taj način praktično primili dva gola. Dosta je konfuzije i stegnutosti bilo u prvom poluvremenu, ali drugi deo igre je bio dosta bolji i konkretniji, međutim, sitnice prave razliku. Moramo biti bolji u revanšu, gotovo je prvo poluvreme, znamo šta nam je činiti. Znali smo da neće biti lako. Idemo dalje – rekao je trener Zvezde Dejan Stanković.

Ipak, optimističan je šef stručnog štaba crveno-belih pred revanš:

– Dosta će nam pomoći iskustvo iz ovog meča. Znamo na koji način igraju i od koga preti opasnost. Videli ste i sami da imaju dosta snage i iskustva u napadu. Neke bezopasne lopte su se pretvarale u kontru i polukontru. Moramo da budemo bolji, da bolje stojimo na terenu i branimo prekide. Malo strpljenja u konstrukciji i naravno ne možemo biti zadovoljni ovim prvim poluvremenom kada je poraz u pitanju, ali verujem u ove momke i u domaći teren – zaključio je Stanković.