Bruka Denvera kakva se ne pamti! Nikola Jokić blizu eliminacije

Jokić ispratio Čemberlena u istoriju: Srbina samo jedan čovek deli od velikog rekorda!

Košarkaši Minesota timbervulvsa napravili su drugi brejk u Bol areni i poveli 2:0 u seriji polufinalne runde plej-ofa Zapadne konferencije. Od početka meča kontrolisali su gosti igru, a kako je vreme teklo, bilo je jasno u kome smeru će teći meč. Na kraju, Vulvsi su upisali pobedu rezultatom 106:80.

Minesota je odlično otvorila meč u Bol areni. Imali su dobar šut, još bolju igru u odbrani, a kako je vreme teklo, četa Majka Melouna bila je sve dalje od bitne pobede.

Frustracija i nemoć, tako se može opisati igra Denvera u večerašnjem meču. Posebno je loš tim iz Kolorada bio u prvom poluvremenu kada su Timbervulvsi došli do čak 32 poena prednosti.

Bilo je jasno i navijačima da je i drugi meč izgubljen, te je dobar deo njih ranije napustio dvoranu. Džamal Mari nije blistao, a nakon jednog poena Karla Entonija Taunsa ubacio je gel za hlađenje u teren.

Nakon 12 minuta imao je domaćin zaostatak od -13. Dok je igra druge petorke Nagetsa bila daleko ispod očekivane, što su koristili gosti.

Ništa bolje nije počela ni druga deonica. Imali su Nagetsi problema u napadu, četiri minuta bili su bez koša, a prednost gostiju je rasla iz minuta u minut. Trojke je kako je hteo pogađao Naz Rid, pratio ga je odlični Entoni Edvards.

Ne pamti se da je neko ovako nadigrao Denver na domaćem terenu, nakon 24 minuta igre na semaforu je stajalo 61:33.

Minesota je u jednom momentu imala prednost 32 poena, a u trećoj deonici usledila je serija 8:0 domaćina, zamenio je u završnici perioda Meloun prvu zvezdu tima Nikolu Jokića, spustili su se Nagetsi na 84:64, ali za više snage nije bilo – na kraju, 80:106.

Eron Gordon je kod Nagetsa ubacio 20 poena, 16 je dodao Nikola Jokić, a 13 Džastin Holidej.

Po 27 su kod gostiju ubacili Karl Entoni Tauns i Entoni Edvards, 14 su ubacili Nikil Aleksandar Voker i Naz Rid.

Izvor: PressSerbia/Novosti