Zvezdini košarkaši poraženi od Fenerbahčea u Evroligi

ORLOVI USPEŠNO POČELI PRIPREME ZA MUNDOBASKET

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su  od Fenerbahčea sa 80:63, u 28. kolu Evrolige

Zvezda ima 11 pobeda i 17 poraza, bez šansi za plasman medju osam najboljih, dok je Fenerbahče sa skorom 20/8 nadomak da obezbedi prvo mesto.

Najefikasniji u ekipi Zvezde bio je Dejan Davidovac sa 18 poena, 10 je postigao Dilan Enis, dok je Fenerbahče sa 25 predvodio Bobi Dikson.

Fenerbahče je od početka utakmice u hali “Aleksandar Nikolić” imao kontrolu, Zvezda nije uspevala da zaustavi raspoložene Diksona i Jana Veselog koji su svoj tim već posle pet minuta igre odveli do dvocifrene prednosti 20:9.

Ulaskom Dilans Enisa i njegovim individualnim rešenjima, ali i trojkom Dejana Davidovca, crveno-beli su do kraja prve četvrtine uspeli da smanje zaostatak na pet poena 17:22.

Zvezda je do kraja prvog poluvremena uspevala da rezultatski ostane u utakmici, ali je Fenerbahče sve nedoumice oko pobednika u “pozorišnoj” atmosferi u nekadašnjem Pioniru rešio serijom 22:5 u trećoj četvrtini.

Izuzetno raspoloženi u šutu s distance bili su Dikson i Gudurić, pa je Fenerbahče u jednom trenutku vodio i sa 26 razlike 62:36.

Čvršćom odbranom, ali i nešto boljim šutom iz igre, pre svega Davidovca, Zvezda je uspela da smanji zaostatak i utakmicu završi sa 17 poena zaostatka.