Sport News Srbija

ZVEZDINA DOBRA UVERTIRA PRED KUP DERBI

Zvezdin niz bez poraza na 70 mečeva

Štoperi Radovan Pankov i Srđan Babić doneli pobedu crveno-belima.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su večeras na svom terenu Radnik iz Surdulice sa 4:1, u utakmici 28. kola Super lige Srbije.

Zvezda je na proslavi titule pred svojim navijačima igrala u izmenjenom sastavu, pošto je trener Dejan Stanković pružio priliku nekolicini mladih igrača.

Radnik je poveo u 23. minutu golom Milana Makarića, a četiri minuta pre toga viđena je sporna situacija pred golom crveno-belih, kada je Milan Gajić u šesnaestercu startovao na gostujućeg igrača Ognjena Dimitrića, a sudija je procenio da start nije za penal.

Izjednačio je Radovan Pankov u 29. minutu posle kornera, a domaći su u 38. minutu preokrenuli golom Srđana Babića na asistenciju Željka Gavrića, takođe posle kornera. Pobedu je osigurao debitant u seniorskom timu Zvezde Andrija Radulović pogotkom iz penala u 85. minutu. Konačan rezultat postavio je Veljko Simić u 90. minutu.

Zvezda je pobedom protiv Rada u prošlom kolu odbranila titulu, a posle 24. pobede u ligi prva je na tabeli sa 75 bodova. Radnik je pretrpeo 14. poraz i sa 30 bodova zauzima 10. mesto.

Fudbaleri Zvezde igraju u sredu u Humskoj protiv Partizana, polufinalnu utakmicu Kupa Srbije.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.