Zvezda za osam minuta do pobede u Novom Sadu!

Fudbaleri Crvene zvezde savladalali su Vojvodinu u Novom Sadu 2:1 (0:1) u derbiju 16. kola Super lige.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su na gostovanju u Novom Sadu ekipu Vojvodine nakon preokreta rezultatom 2:1 u okviru 16. kola nacionalnog šampionata.

Izabranici Dejana Stankovića su odigrali dobar meč, u strelce su se upisali Milan Pavkov i Aleksandar Dragović.

Uvodnih 15 minuta prvog dela igre protekli su dosta mirno, a izbranici Dejana Stankovića su kroz pas igru pokušavali da stvore priliku za gol. U 16. minutu videli smo prvo uzbuđenje, kada je Rodić odlično probio po levom boku i ušao u kazneni prostor, pokušao u bliži ugao Simića, ali je golman domaćih uspeo da odbrani udarac.

Nakon samo pet minuta, u prilici se našao i Ivanić. Lopta se nakon gužve u kaznenom prostoru odbila do Ivanića koji je udarcem iz prve probao da dovede crveno-bele u vođstvo, ali je gađao levo od gola.

Mogli su i domaći da dođu do prednosti u 26. minutu kada je lotpa stigla do Mrkaića koji je sa pet metara „pucao“ pored leve stative, ali su to učinili četiri minuta kasnije kada se Topić najbolje snašao u petercu Beograđana – 1:0.

Napali su gosti nakon gola još direktnije, a Ben je bio u prilici da već u narednom napadu postigne gol, kada je Rodić centrirao sa levog boka, a napadač sa Komora probao glavom, ali je Simić bio dovoljno koncentrisan. Nastavili su da atakuju na gol protivnika, a i Pavkov je imao priliku da poravna rezultat.

Stanić je nakon centaršuta spustio glavom do Pavkova, a ovaj iz prve probao desnom nogom, ali je Kovačević na gol-liniji zaustavio udarac. I Stanić je bio u prilici da dovede do izjednačenja pred sam kraj poluvremena. Nakon gužve u kaznenom prostoru, lopta se odbila do Stanića koji je sa oko 25 metara volejem pokušao da matira Simića, ali je stativa sprečila mladog fudbalera da se upiše u strelce.

Na startu drugog poluvremena, prvu pretnju golu rivala uputio je Katai koji je u 48. minutu iz slobodnog udarca šutirao pored gola. Minut kasnije, lopta je završila u mreži Simića posle udarca Pavkova glavom, ali je posle intervencije iz VAR sobe gol poništen, jer se prethodno Katai našao u ofsajdu.

Već u sledećem ozbiljnijem napadu gosti su stigli do izjednačenja. Stanić je uputio odličan centaršut u kazneni prostor, gde je Pavkov bio najviši na skoku, i u stilu najboljih svetskih napadača, snažnim udarcem glavom pod prečku, doveo do izjednačenja u 52. minutu – 1:1.

Nastavili su izabranici Dejana Stankovića da pritiskaju protivnika, a priliku da dovede tim do preokreta imao je Falko u 59. minutu. Gobeljić je odlično uposlio italijanskog fudbalera, a ovaj nakon odličnog driblinga opalio  ka golu u bliži ugao, ali je golman domaćina uspeo da zaustavi njegov udarac.

Već u narednom minutu su Beograđani stigli do preokreta. Falko je izveo udarac iz ugla, Sanogo je odlično skočio i spustio loptu glavom na peterac, gde se našao usamljeni Aleksandar Dragović kom nije bio teško da loptu sprovede u mrežu.

U nastavku je viđena malo mirnija igra gde su gosti potpuno kontrolisali dešavanja na terenu i ubacivanjima sa strane pokušavali da stvore novu priliku za gol. Mogao je Falko u 86. minutu da osigura pobedu, kada je nakon dobrog kontra napada izbio sam ispred golmana domaćih i pucao, međutim, direktno u Simića, pa se rezultat nije promenio do kraja meča.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.