Zvezda u sedmoj brzini u Lazarevcu, šampion dao šest golova za poluvreme

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su u Lazarevcu ekipu Kolubare sa ubedljivih 7:1, u utakmici 13. kola Super lige Srbije.

Ekipa Dejana Stankovića upisala je devetu pobedu u šampionatu i druga je na tabeli sa 29 bodova, odnosno ima dva boda manje od Partizana. Na drugoj strani, Kolubara je doživela osmi poraz i nalazi se na 12. poziciji sa 13 bodova.

Zvezda je dobru igru i inicijativu „naplatila” već u prvom poluvremenu kada je postigla svih šest golova.

Goleadu je započeo Aleksandar Dragović u devetom minutu kada je lepo zahvatio loptu posle asistencije Milana Rodića, koji je bio asisent i u 16. minutu kada je El Fardu Ben sa peterca pogodio za 2:0.

Samo tri minuta kasnije u strelce se upisao i Mirko Ivanić udarcem sa dvadesetak metara, da bi u 24. minutu Milan Pavkov iskoristio grešku golmana Kolubare i povećao rezultat na 4:0.

Nekoliko minuta kasnije Gelor Kanga nije iskoristio jedanaesterac, ali se crveno-beli nisu zaustavili pa su do kraja prvog poluvremena još po jednom mrežu domaćeg tima zatresli Ivanić i Pavkov, u 36. i 44. minutu.

Utešan pogodak za Kolubaru postigao je Bogdan Mladenović u 87. minutu, a konačan rezultat je minut kasnije postavio Marko Lazetić koji je tako postigao svoj prvenac u seniorskom timu.

Fudbaleri Crvene zvezde u četvrtak gostuju Mitjilandu u Ligi Evropa, dok će u narednom kolu Super lige dočekati niški Radnički. Ekipa Kolubare u 14. kolu igra gostuje Mladosti.

Izvor: PRessSerbia/ATA Images