Sport News

Zvezda u poslednjoj četvrtini slomila otpor Igokee, Budućnost bolja od Mornara

Gosti odolevali tri četvrtine, ali nisu imali snage za poslednju, kad je ekipa Dejana Radonjića ubacila u petu brzinu.

Crvena zvezda je odbranila domaći teren, povela sa 1:0 u polufinalnoj seriji, pa će u Republiku Srpsku putovati za meč loptom za plasman u veliko finale regionalnog takmičenja.

Igokea je odolevala tri četvrtine protiv Crvene zvezde, ali nije imala snage da kao u ligaškog delu ABA lige bude konkurentna do samog kraja susreta.

Na poluvremenu ekipa Dragana Bajića imala je blagu prednost, zaključno sa poenima Karmajkla vodili su 42:39.

Držali su gosti iz Republike Srpske prednost sve do 51:49, poslednji put bili u egalu pri rezultatu 53:53. Sevnula je tada trojka Hola (56:53), ali su Igosi još neko vreme odolevali.

Ipak, početkom poslednjeg kvartala, kad su gosti imali samo poen zaostatka (59:58), Zvezda je krenula u seriju i brzo došla do dvocifrene razlike, uz „tri plus jedan” Lojda (72:60). Igokea za povratak u meč nije imala snage.

Izvor: PRessSerbia/Žurnal

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.