Zvezda u drugom poluvremenu slomila otpor Pantera

Zvezda NIKAD LAKŠE do pobede protiv Budućnosti

Crveno-beli ostvarili 15. trijumf.

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u okviru 17. kola ABA lige na gostovanju u Železniku ekipu FMP-a sa 99:84 (24:19, 30:23, 24:24, 21:18) i tak ostigli do 15. pobede u sezoni dok su Panteri pretpeli peti poraz.

Uvodni minuti meča u Železniku protekli su u veoma tvrdoj igri sa malo poena, a nijedan klub nije uspeovao da dođe do veće prednosti. Igral ose praktično koš za koš sve do 7. minuta i rezultata 12:12, da bi Lazarević i Nedović za minut inicirali seriju Zvezde 7-0 kojom su crveno-beli poveli 19:12. Uspeo je domaćin da prkeine tu seriju, ali ne i da se potpuno veati rezultatski pa je Zvezda posle prve deonice vodila 24:19. Prvi minut dreuge deonice prošao je u znaku FMP-a koji je uspeo da priđe Zvezdi na 26:25, ali su crveno-beli odgovorili serijom 12-0 za nepuna tri minuta (38:26). Međutim, FMP je odgovorio serijom 7-0 zahvaljujući Dženkinsu i Jankoviću i smanjio na 38:33 u 15. minutu. U narednih nekoliko napada se igralo koš za koš, a Zvezda je čuvala prednost i u 17. minutu imala vođstvo 46:38. Do kraja prvog poluvremena crveno-beli su uspeli da dođu ponovo do dvocifrenog vođstva koje su sačuvali na velikom odmoru.

U trećoj četvrtini Zvezda je ubrzala igru, ali to nije donelo očekivani rezultat. Crveno-beli su držaloi prednost, ali se igralo praktično koš za koš i u 25. minutu tim Duška Ivanovića je posle trojke Dobrića vodio 65:54. FMP je uspevao da u ofanzivi uradi gotovo sve što je planirao, ali je imao probleme u dobrani gde nije vuspeovao da zaustavi Zvezdine napade i crveno-beli su u 27. minutu i dalje imali dvocifrenu prednost posle slobodnih bacanja Bentila 72:62 koju su sačuvali i na ulasku u poslednju deonicu 78:66.

PRessSerbia VIDEO NEDELJE: 321Srbija – Official video 2024.