Zvezda slavila i u Rumuniji za grupnu fazu Lige Evrope

Printscreen

Crveno-beli posle tri godine ostvarili dve pobede protiv nekog od rivala u evropskim kupovima.

Crvena zvezda se „duplom pobedom” plasirala u grupnu fazu Lige Evrope. Uz malo sreće, ali ipak sasvim zasluženo, šampion Srbije slavio je u Kluž-Napoki, golovima Aleksandra Kataija iz jedanaesterca i Milana Pavkova, dok je čast domaćina spasao Debeljuh – 2:1.

Samo što je počeo meč, Crvena zvezda je povela. Već u petom minutu Kanga je dobro izveo korner, jedan igrač Kluža faulirao je Degeneka, a sudija Majkl Oliver je ne oklevajući pokazao na belu tačku. Odgovornost je preuzeo Katai, golman je prozreo njegovu nameru, ali je udarac bio izuzetno snažan, pa je lopta završila u mreži – 0:1.

Borjan je fantastično odbranio šut Deaka u 23. minutu, iako je ona usput zakačila Degeneka, golman Zvezde je sa zemlje ispružio ruku i poslao loptu u korner.

Printscreen

Čuvar mreže crveno-belih bio je fantastičan i dva minuta kasnije, kad je ukrotio udarac Sigurjsosona, ponovo je Kluž dobio samo korner.

Sasvim zasluženo rumunski tim je došao do izjednačenja u 34. minutu. Kostače je gotovo sa gol-linije prebacio čitavu odbranu Zvezde, a na 15-tak santimetara od gola Debeljuh je glavom lako ubacio loptu u protivničku mrežu – 1:1.

Crvena je ponovo povela u 53. minutu. Bila je to brza kontra, Ivanić je odlično poslao loptu ka Kataiju, koji je zamalo bio sporiji od protivničkih igrača, ali je golman Kluža katastrofalno izbio loptu, samo do Pavkova, koji je sa 25 metara lako ubacio u tada već praznu mrežu – 1:2.

U 62. minutu jedanaesterac za Kluž posle neopreznog starta Dragovića. Deak je šutirao u desnu stranu, ali je Borjan ukrotio taj udarac i čini se otklonio svaku dilemu, ako je ona i postojala, oko prolaska u grupnu fazu.