Sport News Srbija

Zvezda sa igračem manje prošla Suduvu, Gobeljić polomio nogu Slavickasu

HJK izvukao živu glavu, gubio 0:2 protiv Toršavna, ali je Riski sa dva gola timu iz Helsinkija doneo remi, prvi meč 2. kola igra se u Beogradu, revanš u Finskoj.

Vladan Milojević rešio je da i u Beogradu na teren izvede istu postavu kao u Litvaniji.

Brzo je to dalo rezultat, Ben je gurnuo loptu u prostor po desnoj strani na ćošak peterca, utrčao je Boaći i sa nekoliko metara “probušio” iskosa golmana Karduma – 1:0.

Nastavila se totalna dominacija crveno-belih, bilo je samo pitanje kada će novi gol.

A, došao je u 29. minutu, ponovo su u akciji učestvovali Ben Boaći, na kraju je lopta došla u srcu kaznenog do usamljenog MarinaMarko je gađao donji levi ugao gola Suduvu sa 13 metara i pogodio – 2:0.

U 38. minutu ponovo je Boaći bio u izglednoj prilici, pod pratnjom rivala ušao je u kazneni sa desne strane, kada je prišao na desetak metara šutirao je, Kardum je rukom skrenuo loptu, dovoljno da ne završi u mreži, nego da “overi” stativu.

U drugom poluvremenu ne previše uzbuđenja sve do 59. minuta kada je Gobeljić nekontrolisano uklizao Slavickasu na sredini terena, uz aut liniju, i polomio mu nogu.

Sudija je sačekao da vidi težinu povrede, a kada su prišli igrači Suduve i videli o čemu se radi skočili su na Gobeljića, tada mu je i sudija pokazao crveni karton.

Trener Milojević obavio je izmenu, uveo je Stojkovića na mesto desnog beka umesto napadača Boaćija. Povređenog Slavickasa je zamenio Hladik.

Ivanić je u 68. minutu ukrao loptu Živanoviću na polovini terena uz aut liniju, stuštio se ka golu rivala, a kada je došao pred Karduma slabo je šutirao, pa je golman Suduve loptu izbacio u korner.

Nekoliko puta do kraja igrači Zvezde pali su u kaznenom rivala, ali os svega samo je Ben dobio žuti karton zbog protesta.

U 86. minutu Tadić je sa sedam metara probao glavom, pogodio je prečku Zvezdinog gola.

Minut 89. doneo je prodor Rodića kroz četvoricu na ivici kaznenog, u susret mu je krenuo golman Kardum, prvi stigao do lopte i izbio je na ivicu kaznenog, na nju je natrčao Ben, opleo po lopti i umalo polomio prečku.

U nadoknadi je sa ivice kaznenog gađao i Jovičić, ali malo pored stative.

Duboko u nadoknadi Suduva je smanjila, prvi šut sa ivice kaznenog odbranio je Borjan, ali je pritrčao Topčagić i sa nekoliko centimetara loptu gurnuo u praznu mrežu – 2:1.

U narednoj rundi Crvena zvezda igra sa Halsinkijem, prvo u Beogradu, a potom u Finskoj.