Zvezda rutinski savladala Voždovac

DRUGI OPROŠTAJ U ISTOM DANU! Zvezdu napustio i napadač

Crveno-beli i dalje neporaženi u Superligi.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su u gostima Voždovac sa 2:0 (1:0) u 34. kolu Mozzart bet Superlige i tako i dalje ostali neporaženi u ovoj sezoni domaćeg šampionata. Strelci golova za crveno-bele bili su Aleksandar Pešić u 6. i Jovan Mijatović u 72. minutu.

U meču koji je počeo minutom ćutanja zbog dve tragedije koje su potresle Srbiju protekle nedelje, prva prilika viđena je već u prvom minutu kada je Ivanić koji je bio kapiten crveno-belih na ovoj utakmici šutirao neprecizno. Minut kasnije Pešić je odložio loptu Prucevu, a njegov udarac sa 16 metara odbranio Katić. Bilo je jasno da je Zvezda od starta krenula silovito i u 6. minutu je vodila 1:0 poštpo je Pešić savladao glavom Katića posle kornera koji je izveo Kanga. Voždovac nije uspevao praktično da stigne ni do šesnaesterca gostiju pa je Vasiljević, koji je zamenio Borjana na ovom meču, bio bez posla, a crveno-beli su kontrolisali dešavanja na terenu. Sve do 25. minuta nije se dogodilo ništa vredno pmena na krovu da bi tada Ivanić šutirao preko gola.

Zvezda je nastavila sa pritiscima, Voždovac se grčevito branio, a u 30. minutu je Katić uspeo da odbrani šut Pešića, a ubrzo je i Ivanić probao da dođe do gola, ali je šutirao pored njega. U 38. minutu je ponovo bilo opasno posle kornera, a priliku je propustio Leković, a minut kasnije dobar šut Pešića je odbranio Katić. Poslednju priliku imao je Nikolić koji je snažno šuitirao sa 30 metara, ali je Katić zakačio loptu taman toliko da je pošalje na prečku i pravo je Čudo kako crveno-beli imaju smao gol prednosti.
Izvor: PRessSerbia/ Srbija Danas