ZVEZDA PRESKOČILA TIRANU: Tomane odveo crveno-bele u treće kolo kvalifikacija za LŠ

DRUGI OPROŠTAJ U ISTOM DANU! Zvezdu napustio i napadač

Fudbaleri Crvene zvezde su uspeli da se plasiraju u treće kolo kvalifikacija za Ligu šampiona, pošto su savladali Tiranu sa 1:0.

Jedini gol za crveno-bele postigao je Tomane. Igrao se 61. minut kada je Portugalac sjajno skočio i glavom nakon centaršuta Kataija iz kornera smestio loptu iza leđa Like.

Dugo je bivši napadač Tondele bio na udaru navijača Zvezde, ali možda će ovaj veoma važan pogodak naterati pristalice kluba sa “Marakane” da promene mišljenje o borbenom Tomaneu.

Nisu izabranici Dejana Stankovića briljirali na ovom meču, no najvažnije je to da su uspeli da pobede sasvim solidnu ekipu Tirane i sada ih još dva stepenika dele od grupne faze Lige šampiona.

Nije utakmica bila baš gledljiva. Malo je bilo izglednih šansi, ali Zvezda je došla ovde po prolaz i to je uspela da ostvari.

Imao je i domaći tim svoje šanse. Najbolju je propustio Muči u drugom poluvremenu, kada je Borjan dobro intervenisao i sprečio šampiona Albanije da povede.

Ono što je dobro u svemu ovome za Zvezdu je to da Beograđani pobeđuju i kada ne igraju baš dobro, kao što je bio slučaj protiv Proletera i sada protiv Tirane.

Zvezda sada mirno čeka žreb za treću rundu kvalifikacija u kojoj će igrači Dejana Stankovića biti takođe povlašćeni, kao u uvodne dve.

Tirana – Crvena zvezda 0:1 (0:0).

Stadion: “Er Albanija”. Bez publikeSudija: Kaspar Sjoberg (Švedska). Strelac: Tomane u 61. minutu.

Tirana: Lika – Toševski, Najdovski, Vanđeli, Hočalarai (od 76. Tolji) – Bata, Čelaka – Kobina (od 73. Vrapi), Torasa, Kale (od 85. Avidjaj) – Muči.

Crvena zvezda: Borjan – Gobeljić, Pankov, Milunović, Degenek (od 60. Rodić) – Sanogo – Spiridonović (od 46. Ivanić), Nikolić, Kanga (od 83. Petrović), Katai – Tomane.

Izvor: PRessSerbia/Novosti