Sport

Zvezda pobedom nad Olimpijom iz Milana završila 2017. godinu

GDE JE PROBLEM? Zvezdina igra nije bila dovoljna za Kup

Košarkaši Crvene zvezde pobedom su završili 2017. godnu, pošto su sinoć u gostima trijumfovali protiv Olimpije iz Milana sa 91:88 (29:15, 16:25, 16:20, 30:28) u poslednjoj utakmici 15. kola Evrolige.

Zvezdu je do pobede predvodio Džejms Feldin sa 19, dok je Milko Bjelica dodao 18, uz sedam skokova.

U ekipi Armanija istakao se Vladimir Micov sa 16 poena, dok su Amat Mbaje i Dairis Bertans sa po 14.

Crveno-beli su 11. sa šest pobeda i devet poraza, dok je Olimpija poslednja, 16. sa četiri trijumfa iz 15 utakmica.
Zvezda je od početka utakmice imala prednost, koja je u prvom poluvremenu, zahvaljujući dobrom šutu za tri poena i čvrstoj odbrani, iznosila i 17 poena.

Armani je u finišu druge četvrtine serijom 11:0 prišao Zvezdi na samo tri poena zaostatka, da bi na poluvremenu zaostajao samo pet poena 45:40.

Drugo poluvreme donelo je u potpunosti izjednačenu igru, iako je Zvezda u početnoj fazi ponovo uspela da dodje do dvocifrene prednosti 55:45.

Armani je serijom 8:2 uspeo da ponov uhvati priključak i tako uvede duel neizvesnu završnicu.

U poslednji minut Zvezda je ušla s tri poena prednosti, ali je Vladimir Micov bio precizan sa distance i prvi put doveo Armani do izjednačenja.

Trener Zvezde Dušan Alimpijević zatražio je tajm-aut posle kog je za dva poentirao Feldin, a potom je usledila dobra odbrana crveno-belih i kontra u kojoj je Bjelica iznudio faul i dva slobodna bacanja. On je oba puta bio precizan i odveo Zvezdu na “plus četiri”.

Armani je brzom trojkom Micova ponovo prišao na poen zaostatka, ali je Feldin s linije za slobodna bacanja na osam sekundi pre kraja rešio pitanje pobendika.