Zvezda pobedila Žalgiris u Beogradu

GDE JE PROBLEM? Zvezdina igra nije bila dovoljna za Kup

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su u Beogradu litvanski Žalgiris sa 77:65 (16:18, 17:13, 15:14, 29:20), u utakmici 16. kola Evrolige i ostvarili drugu uzastopnu pobedu.

Zvezdu su predvodili Tejlor Ročesti sa 16 poena, četiri skoka i 10 asistencija i Dejan Davidovac sa 13 poena, od kojih tri odlučujuće “trojke” iz tri pokušaja. Dilan Enis dodao je 12, a Nemanja Dangubić devet poena i pet skokova.Kevin Pangos bio je najefikasniji u ekipi Žalgirisa sa 19 poena i sedam skokova, a Paulijus Jankunas postigao je 10 poena. Eron Vajt dodao je devet poena i šest skokova.

Utakmica u punoj dvorani “Aleksandar Nikolić” počela je minutom ćutanja u čast nedavno preminulog predsednika Limoža Frederika Fortea.

Prvo poluvreme donelo je konfuznu igru na obe strane i izuzetno loš procenat šuta za dva poena. Zvezda je posle 20 minuta igre imala samo tri pogodjena šuta za dva iz 17 pokušaja, ali je ipak imala prednost od 33:31, do koje je uglavnom došla s linije za slobodna bacanja.

Jedini raspoložen u crveno-belom dresu bio je Tejlor Ročesti sa 10 poena, dok je s druge strane Žalgiris predvodio Kevin Pangos s istim učinkom.

Crveno-beli su u drugom poluvremenu zaigrali znatno čvršće u odbrani, što je igračima Žalgirisa otežalo posao. Crveno-beli su na dva minuta do kraja treće četvrtine došli, do tada najveće prednosti, od devet poena, ali je ekipa iz Kaunasa uspela da se vrati na početku poslednje deonice, 50:50.

Ekipa Dušana Alimpijevića je ipak u poslednjoj deonici uspela da slomi otpor rivala, a ka trijumfu ju je povukao Dejan Davidovac sa tri vezane “trojke” kojim su crveno-beli prvi put na utakmici došli do dvocifrene prednosti.

Žalgiris u završnici nije imao snage za preokret, pa je tako pretrpeo prvi poraz posle pet uzastopnih trijumfa.

Zvezda sada ima sedam pobeda i devet poraza, a Žalgiris ima 10 pobeda i šest poraza.

U 17. kolu Zvezda će narednog petka igrati na gostovanju protiv Efesa u Istanbulu, a Žalgiris će u Kaunasu dočekati Unikahu.