Zvezda „petardom“ završila sezonu u Super ligi Srbije!

Crvena zvezda je oborila dva rekorda.

Svetski rekord po broju bodova (108) čime je srušila Seltik, koji je 2017. godine osvojio 106, kao i domaći rekord po broju golova (114), čime je za tri gola nadmašila Partizan iz 2000. godine.

Fudbaleri Crvene zvezde savladali su Metalac sa 5:1 (3:0) u utakmici 38. kola Superlige i na najbolji način stavili tačku na sezonu u kojoj su osvojili 32. šampionsku titulu.

Dvostruki strelac na stadionu „Rajko Mitić” bio je El Fardu Ben, u petom i 34. minutu.

Golove su još dali Milan Gajić u drugom, Gelor Kanga u 50. i Milan Pavkov u 77. minutu.

Pogodak za goste u 69. minutu postigao je Igor Maksimović.

Crvena zvezda je oborila dva rekorda – svetski po broju bodova (108) i srušila Seltik, koji je 2017. godine osvojio 106, kao i domaći rekord po broju golova (114), čime je za tri gola nadmašila Partizan iz 2000. godine.

Crveno-beli posle 38 mečeva imaju 108 bodova, 13 više od drugoplasiranog Partizana. Metalac iz Gornjeg Milanovca je sezonu u Super ligi Srbije završio sa 52 boda.