fbpx ZVEZDA PALA U FINIŠU: Real odličnom igrom u drugom poluvremenu slomio crveno-bele - PRess Serbia | PR PRess team
bozen 728
Sport

bageterija_gif728

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su od Real Madrida sa 67:73 u dvorani “Aleksandar Nikolić” u 8. kolu Evrolige.

Odigrali su crveno-beli dobru utakmicu i ne bi bilo ne zasluženo da su oni slavili, ali je iskustvo i kvalitet koji je na strani “kraljevića” na kraju bio presudan.

Odlično su tokom prvih 20 imunita izgledali na terenu izabanici Saše Obradovića. Uspeli su da sa dva brza faula iz ige izbaci Vilija Tavareša koji se nije u igru vraćao do kraja prvog polivremena. Koliko je Zvezda igrala dobro u ovom delu susreta pokazuje rezultat 42:36.

Ipak, Real je svu snagu pokazao u trećem periodu. Dobio je taj segment utakmice sa 11:23 i već tada je bilo jasno koliko težak posao čeka domaće.

No, nije se predavala Zvezda, pa je u četvrtoj četvrtini uspela da preokrene rezultat – 65:64, ali to nije dugo trajalo pošto je Trej Tompkins vezao dve trojke. Igralo se potom dugo bez poena, da bi na kraju gosti bili bolji u penal završnici.

Posle ove utakmice Zvezda ima učinak 3-5, a tim iz Madrida 4-4.

C. Zvezda – Real Madrid 67:73 (26:21, 16:15, 11:23, 14:14).

Dvorana: “Aleksandar Nikolić”. Bez publike. Sudije: Hrostos Hristodulu (Grča), Emin Mugulkoč (Turska) i Amit Balak (Izrael).

C. zvezda: Ročesti, O’Brajan 7, Hol 2, Volden 16, Lojd 22, Davidovac 6, Lazić, Rit 4, Dobrić, Jagodić-Kuridža, Kuzmić 6, Teri 4.

Real Madrid: Rendolf 13, Fernandez 6, Abalde 3, Kampaco 8, Laprovitola, Alosen, Dek 3, Garuba 4, Kerol 9, Tavareš 4, Ljulj 9, Tompkins 14.

KRAJ UTAKMICE: Zvezda – Real Madrid 67:73

Izvor: PRessSerbia/Novosti

Loading...

Marija P.

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.