Zvezda odbranom ukočila Fener na 56 poena i slavila pred 16.879 navijača u Štark areni

Kalinić stao na tri poena, Štimac jednom, De Kolo odskočio sa 19, kod Zvezde dvocifreni Lorenco Braun, Perperoglu i Gist.

Zvezda je krenula trojkom Lazića, do sredine prvog kvartala držala prednost (9:7), a onda je Ali Muhamed ubacio trojku za preokret (9:10), potom je dao još jednu za 13:13, da bi posle nove prednosti crveno-belih prvu četvrtinu zaključio De Kolo još jednom trojkom za vođstvo gostiju iz Istanbula (15:16).

U drugom delu nastavljena je neizvesna bitka, na mali broj poena. Davidovac je ubacio trojku za 22:18, a onda je novom Faje doneo najveću prednost +6 (27:21).

De Kolo je poenima sa linije slobodnih bacanja, potom i trojkom primakao goste (29:28), Lorenco Derik Braun su u finišu poluvremena ponovo prednost podigli na +5 (35:30).

Početkom drugog poluvremena za manje od minut Fenerbahče je postigao četiri poena (35:34) i trener Zvezde Tomić je odmah reagovao minutom odmora.

Posle tri poena u nizu Lorenca Brauna (38:34) usledila su dva minuta bez poena na obe strane, a onda je posle ulaza pogodio De Kolo (38:36).

Potom su usledila tri poena Berona, pa trojka Perperoglua (44:36), a onda i ulaz Grka i poeni za 46:37, što je bila najveća prednost crveno-belih do tad.

Za samo jedan poen su gosti smanjili razliku do poslednjeg odmora, pa je Zvezda u poslednji kvartal ušla sa +8.

Dva je napada Zvezda propustila da poveća razliku, a onda je najniži igrač gostiju Muhamed došao do skoka u napadu, podelio asistenciju De Kolou, koji je pogodio trojku (51:46).

Posle četiri minuta igre u poslednjem periodu skor 2:3, pa je Zvezda i dalje bila na komfornih +7.

Onda je De Kolo podelio “el ej ap” za Veselog (53:48), a nakon tri neuspela pokušaja Gista pod košem turskog tima usledila je kontra gostiju i trojka Muhameda za rezultatski priljkučak (53:51) pet minuta pre kraja.

Kako je izgubila prednost, tako je Zvezda i povratila – očas posla. Prvo je Faje pogodio trojku, a posle 18 sekundi Dobrić je ukrao loptu i zakucao za 58:51.

Usledila je “banana” Fajea u odbrani, potom skok u napadu, pa skok u odbrani, za to vreme rezultat se nije menjao.

Ubacio je potom dva bacanja Perperoglu (60:51), trojke su promašili Muhamed Mahmutoglu.

Trunku nade gostima dao je Mahmutoglu trojkom (61:54) samo 98 sekundi pre kraja, ali je bilo kasno…

Perperoglu je pogodio hladnokrvno posle ulaza, pa Gist, onda je Dobrić ukrao loptu, a Lorenco Braun trojkom stavio tačku na i.