RAPSODY TRAVEL
News Sport

Zvezda nije uspela da slomi uporne Francuze! (FOTO)

Šesti poraz crveno-belih.

Uvodni minuti meča u ”Štark” areni iznenadili su navijače jer iako odbrane bnisu bile jake, poena na obe strane nije bilo puna tri minuta da bi konačno pogodio Bili Beron. Igralo se koš za koš u naredna dva minuta da bi crveno-beli preko Lorenca Brauna i Branka Lazića stigli do 10:4 u 7. minutu. Međutim, Zvezda nije uspela da sačuva tu prednost, ali je ipak otišla sa vođstvom na prvi mali odmor (16:14). Početak druge četvrtine pripao je Zvezdi koja je preko Gista još jednom stigla do šest poena prednosti (20:14) u 12. minutu, ali se Asvel nije predavao. Konstantno je pretio francuski tim, iako je Zvezda uspevala da održi distancu, a Braun čak doneo i maksimalnih devet poena vođstva (33:24) u 18. minutu. Tmaan kada se očekivalo da izabranici Andrije Gavrilovića na pravi način odigraju finiš poluvrmeena, Zvezda je stala u napadu, a Asvel uspeo da smanji zaostatak na velikom odmoru na četiri poena.

U dodatnih pet minuta viđeno je mnogo promašaja, ali je Asvel ipak uspeo da prvi put dođe do vođstva 69:67 na dva i po minuta pre kraja produžetka. Zahvaljujući Davidovcu uspela je Zvezda da stigne ponovo do vođstva 72:71 33 sekunde pre kraja, da bi Džekiri pogodio i vratio prednost Asvelu na 27 sekundi do kraja. Braun je organizovao poslednji napad Zvezde, ali je izgubio loptu i napravio faul, pa je Džekiri sa penala potvrdio trijumf Asvela.
Izvor: PRessSerbia/Srbija Danas
Loading...

Marija Stevanovic

Diplomirani profesor srpskog jezika i književnosti sa višegodišnjim radnim iskustvom u brojnim domaćim medijima.
Najviše je zastupljena u rubriikama vesti, društvo i biznis.