Zvezda nije iskoristila šansu, Milano odneo ceo plen

IVANOVIĆ: Mega ima kvalitet, ali želimo da nastavimo našu pobedničku seriju

Meč će se pamtiti i po noverovatnoj prvoj četvrtini, posle koje je Crvena zvezda vodila sa 8:7.

Neverovatna prva četvrtina u nekadašnjem “Pioniru”. Crvena zvezda je dugo vodila sa 3:0, sa “dva plus jedan Voltersa”. I taj rezultat bio je aktivan sve do sedmog minuta, kad je Bentil ubacio prvi koš za Milano (3:2).

Do kraja prvog perioda obe ekipe su ubacile jednocifreni broj poena, a Zvezda je imala poen prednosti (8:7).

Ipak, druga četvrtina je bila drugačija. Košem Melija Milano je po prvi put poveo (9:8), a kad je Dilejni vezao pet poena gosti su imali osam poena viška (20:12).

Za tili čas crveno-beli su se vratili u igru, trojkom Kalinića, potom i uz pet poena Dobrića u seriji (20:19). Ipak, do odlaska na poluvreme, koje je bilo izuzetno neefikasno, Milano je stekao tri poena viška (26:23).

Italijani su prvi uhvatili ritam u drugom poluvremenu, na krilima Dilejnija, koji je u jednom momentu, posle udarca glavom o parket poslat u svlačionicu. Amerikanac je ubacio još jednu trojku, za prvu dvocifrenu prednost (35:24).

Prišla je Zvezda u nekoliko navrata na pet poena minusa, posle trojke Holinsa i na tri poena manjka (47:44). Ipak, pred ulazak u poslednjih deset minuta na isti način je uzvratio Riči (50:44).

Isti igrač je ubacio prvi koš u poslednjem kvartalu, ponovo je to bio šut iza linije 6,75 za devet poena viška (53:44).

Imala je Zvezda nekoliko prilika da se dodatno približi, poslednji put je to učinila posle trojke Dobrića (58:54). Ipak, Dilejni je bio siguran, vratio je svom timu sedam poena viška (63:56).